şükela:  tümü | bugün
 • ben ikinci dozdan sonra da zıpkın gibi fişşek gibiydim. sadece aşının yapıldığı yer belli belirsiz ağrıdı o da yarım gün falan sürdü.
 • 2. dozdan sonra ilk dozdaki ağrı bile olmadı.
 • biri diyor "yamuldum yerimden kalkamadım 3 gün" diğeri diyor "uydurma yok öyle bir şey, ben oldum hiçbir şey olmadı"

  şu olayları kişisel gözlemleriniz üzerinden analiz etme çabanızdan asla kurtulamıyorsunuz. canım kardeşim bu fizik kuralı mı? deniz seviyesinde suyun 100 derecede kaynaması mı sandınız bunu?

  kimini öldürür, kiminin kılını oynatmaz. bunun bir kuralı yok, sadece istatistiki verileri var. bu hastalık için de geçerli, aşı için de geçerli. bağışıklığa 100 üzerinden puan veremezsin. adam kanseri yener, gripten ölür. bağışıklık sistemi denkleme dökülemez, sadece istatistiki genelllemesi yapılır.

  diyorum ki "aynı evde aşısız 4 kişi geyik yaparak ilaçsız atlattık", "olamaz" diyor. niye? çünkü beynine işlemişler adamın "aşı güvenli, hastalık ölümcül". bu denklemin dışında her şey yalan olmalı.

  biliyorum yine itiraz edeceksiniz ama 40 yaş altı için istatistiksel olarak covid-19 hastalığının, gripten daha tehlikeli olduğunu gösteren hiçbir veri yok. hatta 20 yaş altı için çok daha güvenli olduğunu gösteren birçok çalışma var. covid-19'un risk faktörü olarak en çok farklılaştığı grup 80 yaş üstüdür. bu nedenle ispanyol gribi için 28 olan ölüm yaş ortalaması, covid-19 için ülkesine göre 75-85 aralığında oynar.

  neyse siz taraftarlığa aynen devam edin.
 • duşla alakalı.

  31 çekerseniz etkisi artıyor.

  1 hafta cinsel perhiz
 • başlıkta bir aşı karşıtının “2. dozdan 13 gün sonra kalp ağrım devam etmekte diye” yalan söyleyerek insanlarda aşıya karşı önyargı oluşturmaya çalıştığı başlık. ((bkz: #126299085))

  aşı olmayabilirsiniz, sizin tercihiniz. ancak yalan propaganda ile kamu sağlığını tehlikeye atacak kadar ahlaksızlaşamazsınız.

  ek:
  (bkz: #125558674)
  (bkz: #124575686)
  (bkz: #123345877)
  (bkz: #123163088)
 • düzgünleri yamultuyor herhalde. ben zaten yamuk olduğum için, yamuk demirin yamuk yerlerine vura vura düzelttikleri gibi beni düzeltti sanırım. bir yamuğunu görmedim.
 • aşının ilk dozunda vücudumuz virüs ile nasıl savaşacağını pek bilmiyor, fakat onu tanımaya başlıyor ve ona karşı antikor üretiyor. ikinci dozda vücudun ürettiği antikorlar da devreye giriyor ve daha güçlü bir tepki veriliyor.

  o yüzden ikinci dozda görülen yan etkiler gayet doğal ve vücudunuzun covid-19'e karşı savaştığını gösteriyor.
 • hem ilk hem de ikinci dozdan sonra duş alan bir kişi olarak her iki fondan sonra yaptığı hafif sersemlik hissinden başka bir etki olmadı.

  ayrıca kuzenler ve kardeşler olduğuna göre sizin ailenin genetik özelliklerine bağlı bir etki olamaz mı?
 • 1.dozda yamulduysanız korkmayın 2.si o kadar çok yamultmuyor.
 • valla 32 yaşımdayım, sigaram da yok, aşı karşıtı da değilim ama, 2 doz biontech olduğumdan beri kalbimde sıkıntı var. öyleki bu ayın 27'sine kardiyolojiden gün aldım şu genç yaşımda, bakalım ne çıkacak.