şükela:  tümü | bugün
  • başlıkta bahsi geçen durum kızlar soruyor basitliğine indirgenemeyecek kadar önemli. ergen kafalarından çıkın bi zahmet... konu miyokardit olunca konuşulabilir, başlık açılabilir ama regl olunca ooooo kizlarsoruyor.com
  • hemen tüm aşılardan sonra bu etki görülebilir. sinovac aşısında da oluyor.

rahim duvarında yoğun bağışıklık hücreleri var. rahim zarının korunması, kollanması ve tabii ki var olması in varlar. menstural dönemden önce rahim duvarı olası gebeliğe hazırlık için kalınlaşır. yumurtalar döllenmeyince de malumunuz dışarı atılır. rahim zarı hücrelerinin aylık görevi bu. bağışıklığınız aşıyla tetiklendiği zaman rahim zarındaki bağışıklık hücreleri de harekete geçer erken regl olursunuz veya gecikir. geçicidir. sinovac gönüllleri de aynısını yaşadı.

aşı karşıtı kör cahil arkadaşlar mal bulmuş mağribi gibi atlıyorlar. "biz demiştik ehöre möhre" diye. la siz kimsiniz ya? nerden geliyor olm bu cüret?
  • burayı kadınların foruma dönüştürmesiyle suçlayalan olmuş. kardeşim her gece burası erkeklerin forumuna dönüyor. ayrıca forum olsun ya da olmasın bilgi içeren entryler içeren bir başlık olmuş bir kadın olarak ben de aydınlandım.

3 gün erkenle katıldığım önerme.
  • hakkında başka başlık varsa aradım ama bulamadım. bir süredir kafama takılan bir durum var. normal şartlarda asla şaşmayan bir düzende regl olurken aşıdan sonra sürekli gecikmeli olmaya başladı. çevremde bir çok arkadaşımda da aynı durum var, bugün twitter'da da olayı aratınca yalnız olmadığımı gördüm. işin uzmanlarından sebeplerini öğrenmek isterim. aşı karşıtı asla değilim 2 doz aşımı da oldum, yanlış anlaşılmasın o yüzden. 20 gün gecikti, aşırı sinirliyim son zamanlarda saatli bombaya döndüm. menopoza girmediysem 30lu yaşlarda, sanırım bu aşının bir yan etkisi.
  • regl gecikmesi olarak değil de ara kanama olarak başıma gelen şey. zaten doğum kontrol hapı kullandığım için iki regl arası süre 28 gündü ama ara kanama yaşadım. sebebi bu mu bilmiyorum ama normalde asla olmayan bir şey.

edit:altta bir yazar dkh kullanınca ara kanama olur demiş :) 6 senedir kullanıyorum ve 1 kere başıma geldi :) o da aşı olduktan sonra. bizim hayatımızı bizden iyi biliyorsunuz maşallah.

6 yıldır regl uygulaması kullanıyorum. 1 gün ne önce olmuşluğum vardır ne de sonra.

asla aşı karşıtı değilim. aşı sıram gelince hemen gidip vuruldum. 6 senedir başıma gelmeyen bir şey aşıdan sonra başıma geldi. hayatımda hiçbir major değişiklik yok. aşının elbette ki yan etkileri var. bu da onlardan biri olabilir. kesinlikle budur dediğim yok. bilimi savunacağım sanıyorken karacahil olmak da bizim türkülere özgü sanırım.

ayrıca psikolojik kesinlikle olamaz. bu başlığı görene kadar ara kanama yaşamamı hiçbir şeye bağlayamamıştım. başlıkla dank etti.
  • iki aydır beni perişan eden durum. geçen ay inanılmaz sancılı, dayanılmaz bir pms geçirdim. 1 ya da 2 gün gecikti. bu ay sağolsun 3 gün gecikti ve hala regl olmadım.

ps: erkeklerin ben de regl olmuyordum hala olmuyorum gibi saçma sapan entrylerine şu halimle over reaksiyon veriyorum resmen. arkadaş bu basit olarak gördüğünüz şey kadını sinir hastası yapıyor resmen. yine inanılmaz ağrım var.

edit: arkadaşlar cidden gönül rahatlığı ile olmadım aşıyı ama aileden 2 kişiyi covid dolayısıyla kaybettik biz. ben belki aşı olmasam atlatırdım covidi. ama evdekileri koruma amaçlı aşı oldum. ne kadar koruyabilirim onu da bilmiyorum. annemin bir çok kronik rahatsızlığı var.

edit 2: aşırı tepki yerine over reaksiyon kelimelerini kullandım ama zaten ben kendi ülkemde anadilim ile eğitim alamadım. bu tarz durumlarda buna sebep oluyor.

edit 3: hala regl olmadım. pazartesi alabilirsem randevu hastaneye gideceğim.

edit 4: hala regl olmadım. tam 8 gün geçti. 35 senelik hayatımda bir ilki yaşıyorum. kedim hasta onla ilgilenmekten kendimi doktora götüremedim.

edit 5: 9 gün gecikmeli regl oldum. umuyorum diğer ay da böyle olmaz.
  • hanımlar, lütfen böyle başlıklar açmayın. sözlük bilgi alışverişi için değil, kadınları aşağılamak ve futbolla sol frame’i doldurmak için var. bu başlıkları açıyorsunuz sonra beyler kendileri ile hiçbir ilgisi olmayan başlığı okuyup sözlükte kadın olduğunu fark edip rahatsız oluyor. bu sözlükte kadın dertlerine yer yok çünkü burası online bir kahvehane, gidin eyyamcı hakem başlıkları açın. biz de aşının regl düzenine etkisini gizli gizli buluşup birbirimize fısıldayarak soralım.
  • benim ve arkadaşlarımın yaşamadığı durum.

edit: ancak belirtmem gerekir ki, ikinci doz aşıyı olduktan sonra hayatımın en sancılı regl dönemini geçirdim. acıdan ağlayacak kadar.
  • var öyle bişey. erken regl oldum bir hafta kadar. 2. dozdan sonra oldu bu durum. saatini şaşmazdı.
  • bir zamanlar sadece covid aşısı karşıtıydım. sonra tüm ailem ile birlikte aşımızı vurulduk. hala çekincelerim vardı. böyle de kendimi afişe edeyim çünkü dürüst davranmaya özen gösteriyorum.

çevremde bu olay hakkında çok ciddi bildirimler var ve bazı gerizekalıların dediği gibi çevresel falan değil çünkü bu olay basit bir şey değil.

ülkemiz erkeklerinin anlamasını beklemiyorum çünkü ekseriyeti cinsellik, kadın vb.. konularda o kadar cahil ki. kimisi kadınların regl olduğunu internetten öğreniyor o kadar diyim. burada iki tip salak var. ilki dalga geçen, ikincisi aşıya toz kundurmamak için kıçını yırtanlar...

bir sorun olduğu belli ve bahanelerle geçiştirilemeyecek kadar ciddi. ben ve çevrem o kadar korktuk ki bunun aşıdan olduğunu düşünemedik. aklımıza türlü türlü şeyler geldi. ki hala testler yapılacak, muayene olacak vs... ama aşının bir etkisi olduğuna neredeyse eminim. tabi ki üstü kapatılacak, birtakım akılsızlar tarafından aşıya toz kundurulmayacak.

zamanında sinovac olmayın çünkü tuzlu sudan beter dediğim için düzinelerce ve saatlerce tartıştığım insanlar var. plaquenile zararlı dediğim için bizzat kendisine doktor diyen insanlardan cahil diye laf yediğim oldu.

en son diyeceğim şu ne bk yerseniz yiyin.

edit : bu arada erkeğim. bayan diye mesaj atanlar var sakin. ee nerden biliyorsunculara da şunu diyim, bir insanın anası, bacısı, gardaşı, eşi olması anormal bir şey değil.

edit : efendim bazıları böyle bir yan etkisi asla yokmuş, olsa deneklerde ortaya çıkarmış diyor. aşıyı vurulurken bile bu düzeni değiştirebileceğini diyor doktorlar ama ekşi ordinaryus ekibi reddediyor. amacım aşı karşıtlığı değil. artık aşımı vuruldum. karşı olsam ne faydası var. sadece yakınlarım için korktum. olay bu. zaten bu başlığa erkek olarak yazmamın sebebi de bu; sevdiklerim için endişelenmek.

hesabın var mı? giriş yap