şükela:  tümü | bugün
 • artık beni çıldırtacak duruma geldiği için doktora gittiğim düzensizlik. normal döngüm 29 gün.
  ilk düzensizliğim covid olduğumda son periyodumdan 8 gün sonra regl olmamla başladı. 18, 19 şeklinde devam etti. 3.periyottan bir süre sonra ilk doz aşımı oldum ve yine 16 gün civarında regl oldum. korkarak doktora gittim çünkü bu normal değildi. herhangi bir kist vb durum yok, hormonal dengem normal, doğum kontrol hapına başladık doktorumun gözetimiyle. ve hatta doktorum her şey düzgün bir şekilde ilerlediği için bir ay kullandıktan sonra bırakamı, sonraki döngümün de muhtemelen düzene gireceğini söyledi. bakalım bu sefer ne olacak.
 • ben de dahil çevremde çok kişinin yaşadığıdır. 2 dozda da aşırı kanamam oldu ve regli sürem uzadı.

  edit: erkek arkadaşlar ben de regli olamadım diye özelden mesaj atmasanız
 • şu konuyu nerede konuşmalı bilemedim o yüzden başlığı açana teşekkür ediyorum.

  2. aşıdan sonra 10 gün geç başladı regl dönemi. normalde düzenlidir. aynı şey çevremdeki 2 kadına da oldu. sebebin aşı olabileceğini düşünüyorum.

  not: yine de aşı olun. covid olup üzerinizde daha çok etki kalabilir.

  edit:
  @humuslupilav bildirdi. 2 doz sinovac sonrası tekrarlayan düzensizlik yaşamış.
 • çoğu insan hayatımda ilk defa oldu diyor. başlıkta ciddi ciddi 25 yaş üzeri türkiye'de yaşayan bir kadının hayatındaki en büyük stresin aşı yan etkileri olduğunu iddia edip "strestendir" diyenler var.

  gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum.
 • bimden çiğköfte yiyen adam gelmiş aşının içeriğini sorg..... ekiekikekiki

  tanım: yan etkiymiş.
 • iki asimi da regl bittikten hemen sonra oldum. iki dozdan sonra da bir sonraki ayi etkileyen gecikme ya da erken baslama, asiri sanci (normalde asiri sancili geciririm zaten) vs. yasamadim. 1-2 gunluk degisiklik olsa da garipsemezdim zira ufacik mevsim ya da duygudurum degisikligi bile duzeni sasirtabiliyor.

  forum diyenlere not: sabahtan aksama kadar kadinlar hakkinda atip tutulan, kadinin her seyi hakkinda yorum yapma hakkina sahip oldugunu zanneden erkeklerden gecilmeyen su ortamda kadinlar kendi bedenleri ile ilgili fikir alisverisi yapinca mi akliniza geldi kutsal bilgi kaynagi?
 • 2 doz aşımı oldum. benim de normalde zamanında olan ve ağrısız geçen reglim 11 gün gecikti ve oldukça ağrılı geçti.
 • endometriosis'im olduğu için aşı olmadan önce özellikle araştırdığım durumdur.

  şöyle ki, aşının ürettiği ve bağışıklık hücrelerini uyaran sitokinler ve interferonlar var. bağışıklık hücreleri ise menstrüasyonda kalınlaşan rahim duvarının yıkılmasını sağlıyor. dolayısıyla bu hücrelerdeki artış regl düzensizliği, miktarında artış ya da ağrılı regle sebep olabiliyor. bu sadece mrna aşısına özel bir durum değilmiş; grip aşıları ve hpv aşısında da aynı yan etkiler varmış.

  önemli kısım ise; kaynaklarda bunun geçici olduğu, 2-3 periyot sonrasında normale döneceği yazıyor.

  bir jinekoloji uzmanı varsa daha detaylı ve doğru açıklayacaktır diye düşünmekteyim.
 • benim yaşamadığım durum. erkek olmam ile alakalı olabilir ama yine de paylaşmak istedim.

hesabın var mı? giriş yap