şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
2411 entry daha
 • bende ilk doz için iki gün süren kol ağrısı ve ikinci gün halsizlik, ikinci dozda ise bunlara ek olarak ikinci gün üşüme ve baş ağrısı oldu. bunlar beklenen sık rastlanan yan etkiler ve büyütmeye gerek yok. aşı olmamayı gerektirecek ciddi bir şey yok.
 • 2. dozu olduktan 1 gün sonra gribe çevirdi. takip eden günden bugüne (16 temmuzda oldum) başlarda çok daha şiddetli ama hala devam eden öksürük var. gribin diğer baş ağrısı, burun tıkanıklığı, keyifsizlik vb semptomları bitti seviyesinde ama tam normale dönmedi. bu süreçte geçen hafta sonu artık kendimden iyice şüphelendiğim için pcr yaptırmak zorunda kaldım ve sonuç negatif geldi. çevremde aşıdan sonra bu hale gelmiş en az 5-6 insan var. hatta dün görme kaybı ile hastaneye gitmek zorunda kalmış birinin hikayesini dinledim. bu tecrübeyle önüme 3. aşı bu, hadi ol deseler sanırım baş parmağımı işaret ve orta parmağımın arasına alarak cevap veririm.
 • hastalığı geçirmemin üzerine 3 ay dolar dolmaz biontech aşısı oldum. ilk gün hiçbir şey yoktu. ikinci gün sabah covid olduğum zamanki gibi ateşim ve baş ağrım vardı. eklem ağrısı da cabası. bunlar geçti sonraki gün, ama lenf bezlerini kötü etkiliyor sanırsam, koltuk altımda şişlik ve ağrı var 2. gün başlayıp 5. güne kadar devam eden. ne zaman geçer, geçer mi bilmiyorum henüz. bu saatten sonra hem hastalığı geçirmiş, hem de aşı olmuş biri olarak aşı olmayana kızmam.

  edit:imla
 • dün itibari ile ikinci dozumu oldum. şu ana kadar eklem ağrısı, halsizlik ve çok hafif baş ağrısı harici bir rahatsızlık yaşamadım. kol ağrısı var fakat ilk dozdaki gibi ağrılı değil.

  umarım toparlarım 1-2 güne kadar. aşı olacaksınız en azından ertesi gün izin almaya çalışın, alamıyorsanız hafta sonuna ya da izinli olduğunuz bir güne denk getirmeye çalışın. dinlenmek daha çabuk toparlamanızı sağlayacaktır.

  fakat sakın bu semptomlardan korkup da aşı olmamak gibi bir karar almayın. covid de geçirdim ve covid aşı sonrası durumdan çok daha beter bir durum.
 • nisan basında covid gecirdim aşı hakki once 6 aydı bilindigi uzere suan 3 ay oldu ve aşı olup olmamakta kararsizim.
  lenf bezlerim covidde sisti ve hala sis.
  ne yapmam gerekiyor bilgisi olan yesillendirirse sevinirim.
 • aşıyı olduktan itibaren 7-8. saatlerde ortaya cıkmıs yan etkilerdir:

  burun tıkanıklığı ve koku kaybı
  ateş
  baş ağrısı
  tüm kemiklerin ağırması.

  2. dozum ile beraber resmen vücudum bir covid tatbikatı yaşıyor. tüm gece istesem de uyuyamadım.
 • dün 2. dozunu olduktan sonra akşam üstü hafif uykum geldi. aşıyla alakalı mı bilemiyorum çünkü o saatlerde diğer günlerde de uykum geliyordu hafiften.
 • 2. gün halsizlik, yorgunluk. sağ işaret parmağımda bir ağrı.
 • windows geçersiz bir işlem yürüttü.
 • 2. dozumu dün oldum bende hiçbir yan etkisi olmadı. bilerek yazıyorum ki burayı okuyunca insanın gözü korkuyor. çok rahat atlatan insanlar da epey çoğunlukta.

  çok sık görüştüğüm bir arkadaşım da sinovac olmuştu ama virisü kapmış testi pozitif çıktı ama çok ağır geçirmiyor. hafif atlatabilmek bile olumlu bir sonuç diye düşünüyorum. neyse aşımı oldum kafam daha rahat artık.
7 entry daha