şükela:  tümü | bugün
 • 2009 sonunda cikmasi planlanan bioshock'un devami niteligindeki oyun.

  kaynak : (bkz: kotaku)
 • ilk oyunun (bioshock) playstation 3 sürümünde gizli bir video olarak bioshock 2 sea of dreams ismiyle tanıtılmış oyun. haber kaynağı tanıtım videosunu da koymuş.

  http://www.n4g.com/news-216485.aspx
  http://pc.ign.com/articles/920/920609p1.html

  daha dün "mr bubbles, mr bubbles!" diye big daddy'nin peşinde dolaşan yumurcak büyümüş de kocaman kadın olmuş be. e, ben de big daddy sayılırım. hem o kadar kurtardım...
 • görünüşe göre ikinci oyunda rapture'da yapılmış ilk prototip big daddy oynayacağız. yani ilk oyunun bitti yerden on yıl kadar bir süre sonra rapture şehrinde yalnız kalan little sister'ler yozlaşır, bunu takiben little sisterler hep kendilerini düşünürler ve sadece kendi kendilerinin destekçileri olabileceklerini düşünürler. yani kimseden hayır yok bizi sadece kendimizden başka kimse kurtaramaz mantığı ile little sister'lar big sister üretir ve big sister little sisterleri gelicek tehlikelerden korumaya başlar. bizim görevimiz anladığım kadarı ile yapılmış ilk big protip big daddy ile little sisterleri yozlaşmış big sisterin elinden kurtarmak. zaten ilk game play videosuna bakıcak olursak kendisinin peşinden gidiyoruz. ve evet kendisi acayip hızlı olduğundan ve sağdan soldan olmadık yerden çıkması insanı yine yerinden zıplatıcak gibi görünüyor. en iyisi bebek bezlerini hazırlayıp oyunun çıkmasını beklemek. bu arada klasik big daddy silahlarını kullancağız. umarım oyuna bir kaç yeni plasmid eklerlerde biraz değişiklik olur. ayrıca kendi fikrimce, hikaye hatları biraz sığ gibi görünüyor. yani ilk oyunda rapture'da işimiz tamamen bitti diye düşünüyorum ben. yani anlamıyorum tekrar rapture dönmenin mantığını. bu arada ilk prototip big daddy'nin akıl sağlığı yerinde olduğu söyleniyor. yani ne yaptığını bilen ve düşünüp önündeki olay örgüsü dahilinde buna göre karar veren bir karakter ile oynayacağımız rivayet ediliyor. kısaca hikaye büyük baba,abla ve küçük kardeş üçlüsü hakkında merak ettiğimiz tüm soruların cevabını en ince ayrıntısına kadar bize sunucak gibi gözüküyor.
 • (bkz: bioshock 3)
 • 2009 yılının sonunda çıkacak olan bioshock'un devam oyunu.

  oyun yine rapture'da geçiyor ama bu sefer ilk oyunda görmediğimiz mekanlara gideceğiz. suyun altındaki rapture'da bu sefer biz de okyanusa çıkabiliyor olacağız. ilk oyunda olduğu gibi little sister'ları öldürebilir veya bu sefer farklı olarak onları yanımıza alabileceğiz. silahlar güçlendirilebiliyor ve plazmid'ler de bu seder birbirleri ile kombine kullanılabiliyor olacak.

  geniş bir öninceleme şu adreste okunabilir.

  http://www.konsolmaster.com/…hstring=&searchstring=
 • cikis tarihi 30 ekim 2009 olarak aciklanan oyun. ve kesin olarak multiplayer icerecek. dusunulen multiplayer modlari sunlarmis;

  --- spoiler ---

  big daddy: this one is a given, with one player taking on the role of big daddy, scoring points with each kill. the remaining players must work together (and against each other) to take him down, with the player that dealt the killing blow taking over the role of big daddy in the next round.

  splice and dice: this mode is team-based, and features one side of melee weapon-wielding splicers who are allowed one plasmid power. the opposing side is composed of plain old humans. with guns.

  team slayer: it's unsc spartans vs. the covenant aliens in this fight to the death. players fight until one side reaches 50 points.

  little sister convoy: one team is tasked with escorting a little sister from point a to point b. while transporting her, the opposing team must take down the convoy and nab the little sister for themselves.

  --- spoiler ---
 • oyun yağmuru devam etmekte an itibariyle bioshock 2 muhtelif sitelere düşmüştür, gözünüz aydın...
 • pc sürümü ortamlardadır.
 • yayınlanan trailer'e bakılırsa; sağlam, ama harbi harbi sağlam bir oyunun geldiği rahatlıkla söylenebilir. razor1911 release 7.37 gb imiş. tabi biz orjinalini alacağız da, ben bilgi olsun diye şeyettim hani. eheh.
 • steam'de üzerine "now available" etiketi yapıştırılmıştır.

  henüz dragon age origins, assassin's creed 2 ve mass effect 2'nin doğru dürüst tadına bakamamışken böyle terbiyesizlikler...