şükela:  tümü | bugün
  • etil alkol markası.
  • bas konuş hizmeti veren bir firma aynı zamanda.

http://www.biotekno.com.tr/
  • arkadaşlar etil alkol alan var mı bu markanın sipariş vericem ama daha önce hiç almamıştım ilk kez bu markanın alıcam alırsam yeşillendirin de ölmeyek :)
  • bildiğin dökme alkolün şişelenmiş hali. türkiye'de üretilmiyor moldova ve pakistan gibi ülkelerden kimya şirketleri aracılığı ile ithal ediliyor. şişesi şık diye 45 tl gibi fahiş fiyatlardam satılıyor.

ben kontrol edildiğini sanmıyorum çünkü o kadar galonlarca ve tankerle gelen alkolün kontrolü mümkün değil. kesin doğruluk veren bir pratik ölçüm aleti de yok.

şimdi gelelim asıl tehlikeye. bu ürünlerin ithal edildiği ülkede bir şeyler olur da etil alkole başka şeyler karışırsa ve toplu zehirlenmeler, sakat kalmalar ve ölümler olursa bunları feriştahın çocuğu kurtaramaz. gökyüzünü bir daha rüyalarında görürler.

tehlikeli işler bunlar. sende sorun çıkmaz üretici firmada çıkar. nakliye sırasında puştluk yaparlar. her şey olabilir. etil alkol olayı o yüzden sakattır. şahsen güvenip de ağzıma sürmem. hiçbir alet ve test kiti de kesin sonuç vermez. bir de etildeki tek tehlike metanol değil ağır metaller, ppa, amil türevleri gibi düzinelerce kimyasal olabilir içinde. veya aldığınız etil alkoldür ama teknik alkoldür, hemen ölmezsiniz ama düzenli kullanımda karaciğer kanseri olursunuz.

iş değil yani.
  • sayfalarına kısa (çok kısa) bir göz atılınca ürerim mi, ithalat mı neskim yaptıkları kolaycana anlaşılabilecek bir etil alkol markası.
    (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
  • çok dillendirmemek gerekir ancak ürünlerini kullanan biri olarak gayet başarılı bulduğum firmadır. mısır ve pancar seçeneği var , ben farkı anlayamadım , anlayanlar belki açıklarlar. fiyat yüksek düşük bilmem ama ismi lazim değil mayi bana yaklaşık 25 tl/lt maliyetle nefis hazlar vermektedir.