şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: freddy krueger) ile baş etmek istiyorsanız rüyalarınızı yönetebilmelisiniz. rüyalarını, kabuslarını yönlendirebilen insanların bilim adamlarınca 3 baskın özelliği var. bunları meditasyon ve pratik ile geliştirebilirsiniz:

  1- üretkenlik/yaratıcılık: konuşun. kimseyi bulamıyorsanız bile kendi kendinize konuşun. toplumdaki yaygın yanlış inanışa karşın kendi kendine konuşmak, susmaktan çok daha faydalıdır.

  2- çözüm odaklılık: çözemediğiniz büyük sorunlar yerine çözebildiğiniz ufak sorunlara yönelin. masanızı toplamak, yemek, çamaşır bulaşık, yazmak gibi düzenleyici işlere dikkatinizi verin. oyun oynamak dahi zihni düzenler toparlar.

  3- sorumluluk: boş beklemek çoğu zaman kötü duyguları süpürmek ve doğru kafaya, duygu durumuna ulaşmak için doğru strateji değildir. kendinizi zorlayarak aktivite bulun, harekete geçin, ataletinizi bir kere daha yenin. yapmanız gerektiğini düşündüğünüz işlere öncelik verin, irade gösterin, cesaret edin.

  özetle üretmek, dikkatiniz toparlamak ve kendi kendinize koyduğunuz engelleri kaldırmak zorundasınız. buda bunu şunlarla temsil etmiş:
  1- öfkeyi yenmek (yılan ile temsil)
  2- açgözlülüğü yenmek (domuz ile temsil)
  3- egoyu yenmek (horoz ile temsil)

  şimdiden kolay gelsin ,
 • önce gerçekten bipolar mısınız onu bi düşünün. günümüzde insanlar yaptıkları dengesizlikleri ve saçmalıkları "bipolarım ben yeeaaa" diyerek kamufle etmeye çalışıyor. dengesiz olmakla bipolar olmayı ayırt edin. bipolar olmak havalı bir şey değildir. önce bunu kabul edin.