şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendine bipolar teşhisi koyan arkadaşların yönlendirilmesi gereken blog yazıları: blog

  neden: ekşi sözlük gibi her önüne gelenin yorum yaptığı sitelerden hareketle bu hastalığın umarsız biçare olduğunu düşünebilir, kendinizi çok yalnız hissedebilirsiniz.

  %90 boşanma, %70 iş kariyer değişikliği, %66 obezite ve %60 intiharla sonuçlanan bir hastalığa sahip olduğunuzu düşünüyorsanız içinizi karartan websiteleri yerine, sağlık tavsiyeleri ve moral paylaşımları yapan profesyönel siteleri okumanız daha önceliklidir.

  sağlık kurumlarınca önerilen blog paylaşım sitelerinde:
  - kendiniz gibi olanları veya daha zor durumda olanların hayatla başetmek için nasıl stratejiler geliştirdiğini ve paylaştığını göreceksiniz.
  - dünya'da bu hastalık türlerinin türkiye'deki gibi birer tabu olmadığına şaşıracaksınız.
  - okullarda okutulmayan, işyerlerinde önemsenmeyen problemlerin çok daha büyük problemlerin tetikleyicisi olduğunu ve bunların çoğunluğunun zihninizin kimyasal işlemesinden kaynaklandığına kanî olacaksınız.

  sonuç: bipolar bozukluk ve yaygın anksiyete bozukluğu çok zor rahatsızlıklardır. ama baş edilebilir. bunlarla baş etmek için sizi süper seven ve kollayan bir eşiniz, destekçi olan bir aileniz, stressiz rahat bir işiniz, kriz yaşamayan bir ülkeniz, adaleti konusunda şüphe olmayan bir dininiz olması şart değildir. elzem olan, sizi hayatta tutmak isteyen içinizdeki çocuktan vazgeçmek istememeniz ve ona gerekli sabrı, ilgiyi ve eğitimi göstermenizdir.