109 entry daha
  • akil hastaligi olan biriyle omur gecmez demis biri. ne kadar acitti. sen zaten gelip buraya yaziyorsan ayril o kizdan.
    birak o kiz da gercekten onu seven destek olacak ve herseyiyle kabul edecek biriyle birlikte olsun.
    bipolar dogru tedavi ve destek ile kontrol altinda tutulabilen bir hastalik.
    kisiye cizdigi patternler terapi ile bir kez gosterildi mi ayni akil oyunlarinda john nash'in aydinlanmasi gibi hasta da tedaviye yanit vermeye basliyor.
    ama bu hastaligin bir araz bir kusur olarak gorulmesi ailelerin ya da hastanin durumunu gizlemeye calismasiyla ve hastanin gerekli tedaviyi alamamasiyla sonuclaniyor.
    ben yillarca bir problem oldugunu bilip gerekli destegi alamadim. yardim almaya calistigimda ise ilac verip gonderdiler. takip yok, terapi yok.
    suan yasadigim ulkede gerekli destegi alabiliyorum ve saglik sigortam da bunu karsiliyor. simdi fena olmayan bir isim, mutavazi bir hayatim ve daha sakin ve saglikli iliskilerim var insanlarla, yanimda ise beni gercekten seven insanlar.
  • bipolar konusunda ne kadar cahil olduğumuzu gösteren başlık. bu kişide obsesyon var. opsesif bir kişilik olduğu için takıntı haline getirmiş. ben 3 yıl uğraştım böyle bir adamla. artık beni bıraksın diye. takıntı dediğimde aşk olduğunu iddia etmesi ömrümü yemişti. ama kırmadan dökmeden hallettim. yani zor bir durum.
  • yöntem öneremeyeceğim ama kurtulunmalıdır.

burda insan böyle bir şey için bırakmaz yahu duyarı kasanların, psikolojik hastalıklarla ilgili bilgisinin "benim şizofren bir tarafım var melis" diye dolanan ama aslında en düzünden normal bi herif olan tiplerle sınırlı olduğundan eminim. gerçek şizofren sizi uykunuzdan uyandırıp elinize bıçağı tutuşturup "beni kes, kesmezsen ben seni keserim." der. şizofreni burda bi örnek, iki hastalığın farklı olduğunu anlatmak için mesaj atmayın fena kalp kırarım.

zamanında aşk için çok fedakarlıklar yaptım ve çok zor insanlarla uğraştım, biraz da belki onun yıpranmışlığıyla bipolar biriyle bir gün yaşayamam.

herhangi bir psikolojik hastalığı olmayan insanlarda da yeterince zor insan mevcut arkadaşlar, "ben challenge seviyorum, erkek arıza olsun ben iyileştiriyim" diyen sevgili ergen kızlarımıza kıyağım olsun bi bilgi.
  • bana zarar vermemek için depresif olduğu dönemde o beni bırakmıştı. oysa ki her zaman yanında olmaya o kadar hazırdım ki. hala çok özlüyorum, çok seviyorum. umarım iyidir diye uyanıyorum her güne. bir rahatsızlığı var diye insanları damgalayan dangalaklara sesleniyorum umarım aynı dertleri bir gün siz de çekersiniz.
  • senin gibi; ruhu, duygusu yarım yamalak bir canlıdan acilen kurtulması gereken;ruhu, duygusu, vicdanı dolu dolu sevgilidir.
  • kız arkadaş değil de flörtüm vardı bipolar. daha ilk buluşmada benim de ruh halimi bozdu. ben hayatımda böyle garip bir zaman geçirmemiştim. yani ben daha 2 saat konuşmaya dayanamıyorsam, sevgili olanları düşünemiyorum bile.

hala onun bir ihtimal ekşiye girip, benim bu yazdığımı okur ve beni tanır tedirginliğinden pek detay da vermek istemiyorum açıkçası. zor kurtuldum.
  • (bkz: ayrılmak)

metrelerce yazmanın alemi nedir anlamıs degilim, ayrılıcaksın bu yani.
  • iki sağlıklı bir birey evlendiğinde eşlerden biri kansere yakalansa diğeri bırakacak mı ne yani bırakıp kaçmalı mı?
    bir insanı gerçekten seviyorsan ömrünün sonuna kadar ona destek olur ve onun yanında olursun
    hem bipolar öyle tedavi edilemeyen bir hastalık değil
  • kendisi yaptıklarının farkındaysa eğer size gerek kalmadan uzaklaşacaktır. şayet hastalığını bile bile sevgili olduktan sonra kurtulma yolu arıyorsan senin kafanı s...
  • birinden ayrılmak istemenin psikiyatrik bir tanı ile ne alakası var. normal bir kişiden ayrılmak ile aynı. bu bakış açısı sebeplerim var durumu oluyor. suçlanmamak adına kişiyi damgalayarak haklılık devşiriliyor.

not: bipolar intiharları manipülatif değildir. bu konuda dikkatli olmakta fayda var.
146 entry daha
hesabın var mı? giriş yap