818 entry daha
  • gecen yil bu durumdan bahseden bir oyun izledim. oyun da degil tam, iki kisilik gosteri diyeyim boyle muzikli falan. bileti aldigimda tamamen sam underwood'a olan sempatimden almistim; kendi hayat hikayesiyle alakali oldugunu falan da biliyordum ama bu kadar gerilecegimi tahmin etmemistim.

bak sadece bir kismi yeniden canlandirma olan bir seyden soz ediyorum. gosterinin ortasinda yakami bagrimi parcalamak, "allah askina iki dakika dur nefes alamiyorum," diyerek cikmak falan istedim. gosteri bittiginde kollarim agriyordu kendimi sıkmaktan, ki beynimin bir kenarinda kendime "su anda gercekten olmuyor bunlar, gosteri bu," falan diye hatirlatmaktan zaten bir hal olmustum.

allah yasayan herkese kolaylik, her ne kadar gercekten bu kadar salak insan oldugunu dusunmesem de olmadigi halde kendine bu etiketi takanlara da akil fikir versin.
  • diğer adı iki uçlu bozukluktur. bozukluğun bir ucu aşırı coşkulu bir duygu durum halidir. bu dönemde abartılı düşünceler, aşırı enerji, uyku ihtiyacında azalma görülür. diğer ucu ise depresyon ya da çökkünlük halidir diyebiliriz. bu dönemde ise suçluluk, umutsuzluk, iştahsızlık, uykusuzluk ve pişmanlık gibi haller görülür. bipolar bozukluk görülen kişi iki uçtan birinde değilken normal davranışlar gösterir.
1174 entry daha
hesabın var mı? giriş yap