şükela:  tümü | bugün
 • sagliga en zararli sevgili turlerindendir.. kendisi dahil kimse ne zaman ne hissettigini, ne istedigini kestiremedigi icin butun dengenizi, huzurunuzu alip cope atan sevgilidir.. ayrilmak isterseniz onu bile yapamazsiniz; kurtulmak icin en iyi yontem kendinizi inanilmaz asik gibi gosterip onun bu dengesizliklerine dayanamadiginiz icin ona sizden ayrilmasi icin yalvarmanizdir..

  bu entry biraz kalpsiz gelebilir, ama lutfen yaninizdan gece 1de ayrilip uyuyor oldugunuz icin gecenin 3unde telefonunuzu acmadiginizda evinizin kapisina gelerek bas bas bagiran, sizden, arkadaslarinizdan, her seyinizden nefret ettigini soyleyen, sonra bir anda sizi ne kadar cok sevdigini soyleyen bir sevgiliden bahsediyor oldugumu bilin..
 • atak dönemlerinde çokça alışveriş yaparlar, misal hiç okumayacağı kitapları set olarak alır. evde beyaz eşya varken gider 1 set (çamaşır, bulaşık, buzdolabı) daha alır.

  bu dönemde kredi kartı kullanmaları çok sakıncalıdır. limitine kadar kullanır.

  aşırı şüpheci olurlar, bazen şizofren hastalarıyla bile karıştırılabilirler, bazen kullandıkları ilaçlar bile benzerdir.

  birlikte yaşadıkları kişileri, tabii ki elinde olmadan, oldukça yıpratırlar.
 • bir yerde epileptik sevgilin olmasi gibi bir sey, bu da kimyasal bir bozukluk buyuk oranda beyinde. manik donemlerinde ellerine para vermeyin; depresif donemlerinde cikolatayla besleyin, beraber oturup tropic thunder falan izleyin. biraz gremlin gibi kurallari var iste, idare edicen.
 • çok zor olan insan tipi. inanın, ki bir türlü yaranamazsınız, ne yapsanız etseniz, iyiyken çok iyi olsanız bile, sonradan nereden çıktığını anlamadığınız homurdanmalar, küfürleşmeler, ne idüğü belli olmayan paranoya içerikli sizi çıldırtacak derecede mesajlar. bir de, ''sen ne dedin de ben kızdım sevgilim'' dediğinizde, ''ne demişim, ne dedim ki?'' demez mi, insanı köreltiyor, hayır bir sıkıntı problem çıkmasın diyorsun; o sütliman devam eden, huzurlu giden o ortamı birden ufacık bir mesajla tersine çekip, bıçak yarası gibi kesip atmakta üstlerine yok. ama seviyorsan da, laf anlatmaya çalışıyorsun; bir de hep suçlusun, vay anasını !

  unutmadan,

  (bkz: koç burcu kadını)
 • nerden anlatılmaya başlansa bilinmeyen sevgilidir. hala gulerim. dedim ki ben psikoloji bilirim, dilinden anlarım, ben depresifim o manik, manik depresif mutlu bi çift oluruz. lakin dsm 4 beni bu konuda uyarmisti. sinirlilik hali ani kararlar vermelerine ve bu kararların doğruluğuna kendilerini inandirmalarina yol açar demişti inanmamistim. bir gece ansızın terkediverdi. diyeceğim o ki, bipolar sevgili her boku uçlarında yaşamaniza neden olur. doruklarda yaşarsiniz itin gotune sokulmadan hemen evvel. öte dursun. yine de, onlara da yazık lan. napsinlar ellerinde değil.

  (bkz: her şey sinirsel her şey)
 • bende bu hastalık var ama açıkçası ilaçlarımı kullanıyorum ve hiç bir eski sevgilimden bu rahatsızlığımdan ötürü bir şikayet duymadım. ilaçları düzenli kullanıp ottan boktan kavga edip gereksiz tripler aşırı tepkiler verilmediği sürece ne olacak ki ne zarar var ki anlayamadım yani ?
 • benimki bundan olabilir. geçen tatilde gittiğimiz her mekanda polar sordu ya la. böyle bi polar bi polar. üşümedik ama aferin yine akıllı kız.

  her yerde de polar varmış ha, ben olsam aklıma gelmez, oturur üşürüm öle. saf mıyım neyim.

  edit: i lav zamanın ötesi. ^^
 • bu tur sevgililere sahip insanlara tek tavsiyem:
  "run forest ruuuuuun"
 • insanı sinir hastası yaparak kendine benzetebilme potansiyeline sahip kişidir.
  bipolar sevgilileri olanlardan, sevgililerine katy perry'den geliyor.
  (bkz: hot'n cold)
 • kendine eziyet etme , ne kadar güzel olursa olsun canım yandı , hayatımın gerikalanı aynı olmıcak .zamanında biri oglum napıyosun diye patlataydıda bunları yasamayaydım.