şükela:  tümü | bugün
 • cumhurbaşkanı erdoğan'ın yeni beyanatı. seviye diplerde. feministleri göreve çağırıyorum.

  ek: https://twitter.com/…uh53/status/787040679729987586 2:25'ten itibaren
 • (bkz: #63494340)
 • rte'den bu gibi lafları duyup da hala şaşıranlar varsa çok afedersiniz de aklınızı sikeyim.
 • başlığı okuyunca aklıma üç isim geldi;

  1- arda turan
  2- rte
  3- ali ağaoğlu

  şaşırdım mı? hayır.
 • (bkz: nezahat onbaşı)

  annesini ı. dünya savaşı yıllarında veremden kaybetti. babası onu cepheye beraberinde götürmek zorunda kaldı. böylece önce çanakkale savaşı'na katılan nezahat, daha sonra babasının emrindeki 70. alay ile milli mücadele'de yer aldı. böylece çocukluğu savaş cephelerinde geçti, ata binmeyi ve silah kullanmayı öğrendi.

  ilk asker elbisesini 1920’de giydi. yunan kuvvetlerinin kızlı alay dedikleri 600 kişilik 70. alayın simgesi haline geldi. mustafa kemal ve ismet paşa'nın da dikkatini çekti. alayı ziyareti sırasında mustafa kemal paşa ile tanışan nezahat, bursa ahudağ eteklerinde, bozüyük'te atatürk'ün özel vagonunda ve akşehir'de olmak üzere üç kez daha cephede mustafa kemal paşa ile karşılaştı.

  türk ordusunun yunanlara karşı ilk defa yenilgi aldığı cephelerden biri olan gediz cephesi’nde kaçan askerlerin geri döndürülüp birliğin toparlanmasında rolü oldu; "ben babamın yanına ölmeye gidiyorum, siz nereye gidiyorsunuz?" sözleri ile askerlerin önüne dikilmesi onun bir savaş kahramanı olarak tarihe geçmesini sağlamıştır. bu olaydan sonra kendisine onbaşı rütbesi verildi.
 • bu toprakların madamları da özgürlük mücadelesi verdi. bunu gözardı eden insan söylemi. şerif'e bacımız, erzurumlu kara fatma'mız, nene hatun'umuz kadar adam olun yeter.

  edit: "adam gibi ölmek" isteyen buyursun ölsün. bu istek içinde olan biri 20-30 tane korumayla, çelik zırhlı araçla gezmez.
  ordusunun başında, her cephede şehit olan polisin, şehit olan askerin yanında omuz omuza mücadele verir.
 • nasıl ölürsen öl ama tez vakitte olsun.
 • konuşmanın tamamını sabırla dinledim. adam aile toplantısında boş konuşan zevzek akraba gibi. biz de akrabalar sike sike dinliyoruz "he he amcacığım" diyoruz. hani birimiz desek "bi sus amk evladı" diye susacakmış gibi hissediyorum dayımı ama benim dayım madam gibi adamdır. çok severim.
 • bu sözün sahibini öğrenmenin kimseyi şaşırttığını sanmıyorum. bu ifadenin haber değeri olduğunu da düşünmüyorum. cem uzan'a hapis şoku gibi bi şey.
  amaaaaaa,
  bu söz sarfedilirken, beyaz gömleğiyle hemen yanda duran ve şaaaak şaaak şaaak diye alkış tutan, onursuz, omurgasız, ahlaksız, kişiliksiz madam kardeşimize aklım ermiyor.
  bence işin haber değeri taşıyan kısmı bu.
 • erdogan'ı sevmesemde burada madamdan kasıtının kadından değil adam olduğunu sanan kişi anlamında söylediğini düşünüyorum.