• (bkz: nezahat onbaşı)

annesini ı. dünya savaşı yıllarında veremden kaybetti. babası onu cepheye beraberinde götürmek zorunda kaldı. böylece önce çanakkale savaşı'na katılan nezahat, daha sonra babasının emrindeki 70. alay ile milli mücadele'de yer aldı. böylece çocukluğu savaş cephelerinde geçti, ata binmeyi ve silah kullanmayı öğrendi.

ilk asker elbisesini 1920’de giydi. yunan kuvvetlerinin kızlı alay dedikleri 600 kişilik 70. alayın simgesi haline geldi. mustafa kemal ve ismet paşa'nın da dikkatini çekti. alayı ziyareti sırasında mustafa kemal paşa ile tanışan nezahat, bursa ahudağ eteklerinde, bozüyük'te atatürk'ün özel vagonunda ve akşehir'de olmak üzere üç kez daha cephede mustafa kemal paşa ile karşılaştı.

türk ordusunun yunanlara karşı ilk defa yenilgi aldığı cephelerden biri olan gediz cephesi’nde kaçan askerlerin geri döndürülüp birliğin toparlanmasında rolü oldu; "ben babamın yanına ölmeye gidiyorum, siz nereye gidiyorsunuz?" sözleri ile askerlerin önüne dikilmesi onun bir savaş kahramanı olarak tarihe geçmesini sağlamıştır. bu olaydan sonra kendisine onbaşı rütbesi verildi.
  • nasıl ölürsen öl ama tez vakitte olsun.
  • cumhurbaşkanı erdoğan'ın yeni beyanatı. seviye diplerde. feministleri göreve çağırıyorum.

ek: https://twitter.com/…uh53/status/787040679729987586 2:25'ten itibaren
  • konuşmanın tamamını sabırla dinledim. adam aile toplantısında boş konuşan zevzek akraba gibi. biz de akrabalar sike sike dinliyoruz "he he amcacığım" diyoruz. hani birimiz desek "bi sus amk evladı" diye susacakmış gibi hissediyorum dayımı ama benim dayım madam gibi adamdır. çok severim.
  • rte'den bu gibi lafları duyup da hala şaşıranlar varsa çok afedersiniz de aklınızı sikeyim.
  • başlığı okuyunca aklıma üç isim geldi;

1- arda turan
    2- rte
    3- ali ağaoğlu

şaşırdım mı? hayır.
  • bu toprakların madamları da özgürlük mücadelesi verdi. bunu gözardı eden insan söylemi. şerif'e bacımız, erzurumlu kara fatma'mız, nene hatun'umuz kadar adam olun yeter.

edit: "adam gibi ölmek" isteyen buyursun ölsün. bu istek içinde olan biri 20-30 tane korumayla, çelik zırhlı araçla gezmez.
    ordusunun başında, her cephede şehit olan polisin, şehit olan askerin yanında omuz omuza mücadele verir.
  • cumbaşkanımızın ağzından damlayan bal.

ya o değil de bir madam adayı olarak, konuyla alakasız biçimde, aklıma hayyam geliverdi...

...
    dünya, üç beş bilgisizin elinde
    sanırlar ki tüm bilgiler kendilerinde
    üzülme, eşek eşeği beğenir
    bir hayır var sana kötü demelerinde
    ...
  • hayır bi şey de diyemiyorsun polis geliyor kapına devlet büyüğüne hakaret diye.

bu ve diğer mahalle ağızlarının devlet büyüğünde işi ne? devlet büyüğü müsün? çatladıkapı mahalle muhtarı mı?
  • "ölüme övgüler düzülmeye başlamışlarsa ruhu çürüyüp ölmüştür o toplumun." - fgth

(bkz: viva la muerte)

.
hesabın var mı? giriş yap