şükela:  tümü | bugün
  • bir adın kalmalı senden bana, duyduğumda okuduğumda bir yerlerde seni hatırlatan. kullanmak zorunda olduğum, belki hergün tekrarlamak durumda kaldığım bir tek adın kalmalı senden geriye. yüzünü unutmalıyım eski bir heykelin kaybolmuş başı gibi. ellerin gezinmemeli rüyalarımda her gece yüzümde. parmaklarının nasıl göründüğünü artık asla bilmemeliyim. kokunu duymamalıyım sokak başlarında sürüklenmeden duvar boylarında. nasıl baktığını, gülümsediğini, saçlarımı nasıl çektiğini yüzümden; kulaklarımın arkasına sıkıştırırken bana bakan gözlerinin ışığını almalısın giderken. evet sadece adın kalmalı bende daha önceden kodlanmış, ama asla çözümlenmemiş. sesli ve sesizlerin uyumuyla ardı ardına sıralanmış küçük sesli uyumuna uymayan büyük sesli uyumundan kurtaran adın kalmalı bende sen giderken.
  • ben bu "beni affet" i nasıl seviyorum, özcan deniz söylüyo, olsun diyorum, 1 değil 2 değil dinliyorum, yine dinliyorum sorularımın yanıtı, şarkının birkaç cümlesinin, kelimesinin, daha dün varlığından haberdar olduğum bu şiirden alınmış olmasıymış.. bir hikmeti varmış.
  • ahmet hamdi tanpınar'ın dergah yayınlarından çıkan bütün şiirleri kitabında yer almayan şiiri(!) biri allah rızası için kaynak göstersin.bu şiir ibrahim sadrinindir diyenler var
  • kupkuru ekmek gibi bir şiir. dizeleri insanın boğazına diziliyor..
  • kesinlikle ve kesinlikle ahmet hamdi tanpınar imzalı başyapıt.
  • yüreğinizde bir yerlerde size yıllar belki de asırlar öncesine dönüş yaşatan bir şiir. hatırladığınız ya gözünüzün yaşıdır, ya kalbinizin ağırlığıdır.

gözünüzün yaşı akmaz belki, birikir birikir, tam ucuna gelecekken nazlanır, gitmek istemez yerinden.. ya kalbinizin ağırlığı.. belki de onu yerinden çıkarıp parça parça etmek istersiniz, yada kör kuyulara atmak.. yada ne bileyim, ateşlerde yakmak istersiniz.

sonra dersiniz ki

"sen say ki ben hiç ağlamadım, hiç ateşe tutmadım yüreğimi"
  • ibrahim sadri'nın altıncı albümü

albümdeki şiirler:

bir adın kalmalı
    (bkz: buyur usta)
    (bkz: sevda sokağı)
    (bkz: ben aşkı satın aldım)
    (bkz: mihriban)
    (bkz: kırmızı araba)
    (bkz: istanbul üstüme düşer)
    (bkz: anne)
    (bkz: namın yürüsün)
    (bkz: yol)
  • ahmet hamdi'ye ait olduğu söyleniyor ama nedense bütün şiirleri diye çıkmış kitapta yer almıyor.
  • ahmet enes'in de seslendirdigi bir siir. dinlemeye doyamayacaksiniz.
    http://fizy.com/#s/13d6uy simdilik burdan dinleyin ama aslinda sessiz sakin bi ortamda canli canli dinlenmeli bu parca ahmet enes'ten.
  • internetin en kötü yanlarından biri bilgi kirliliği. hiç tanımayan bir adam ahmet hamdi şiiri diye bununla karşılaşıyor işte.