şükela:  tümü | bugün
  • bir insanın yapacağı en güzel şeylerden biridir. ceviz, selvi, kavak, çınar, gürgen, söğüt ve zeytin... daha niceleri. onlarla konuşuyorum ve dokunuyorum gövdelerine. beni dinlediklerini düşünüyorum, hatta anladıklarını. insanlar çoğu zaman sizi dinlemez, öyle görünürler, en iyisi gidip bir ağaca anlatın derdinizi. hatta sarılın ağaca. tabi bunu yaparken meraklı bakışlardan uzak durmanız gerekir. bir ağaca sarılan insanın delirdiğini düşünürler ama kendi hayatlarındaki 'normal' birçok şeyin hastalık olduğunu anlayamazlar. o yüzden bu kadar gözün, kameranın olduğu yerde belki sadece dokunmak da yeterli. bir ağaç. dünyada çok az şey bunun kadar güzel olabilir fikrimce. bir de yeni doğmuş kuzular ve oğlaklar....
    belki kişisel gelişim zırvaları gibi oldu, ya da enerji menerji mistik zırvalar, asla onları kastetmiyorum. sadece ağaçların harika varlıklar olduğunu ve insanın onlarla konuşması gerektiğini söylüyorum. yalnızca gövdesine dokunup içinizden konuşmanız bile size iyi bir şey verebilir. ağaçlar, sürekli gördüğümüz halde bir körlük içinde farkında olmadığımız mucizevi şeylerden biri...