• komşumdan örnek vererek açıklamaya çalışacağım :

1 - hastanelerde sıra bekleme derdi yok, herşey ücretsiz ( muayene ücreti 250 tl olan bir prof.a muayene olup bıçak parası vermek suretiyle kalp ameliyatı oldu. oğlunun binlerce lira gss borcu çıktı. bağkur primi 450 tl oldu)

2- ekonomi çok iyi ( nereden çıktığı belli olmayan 20.000 tl vergi itelediler. açlıktan ağzı kokuyor. herkese borcu var )

3- duble yol yaptılar (neredeyse 15 yıldır şehir dışına çıkmadı. )

vb.

daha fazla uzatmaya gerek yok. sırf bu adam yüzünden yıllardır kimseyle siyasi tartışmaya girmiyorum. çünkü bu insanlar şizofrenik birer vaka.
  • ''adamları ben de sevmiyorum ama'' diye bir giriş yaptıysa siyaset muhabbetine kesin akplidir.
  • sahil hattına bir denize bir asfalt yola bakan bank koy. yola bakana oturursa akp'lidir.
  • cikarlari icin kolaylikla fikir/taraf degistirip degistirmedigini gozlemleyin. degistiriyorsa %99 akplidir.
  • iş icin gittigim ziyarette yüksek tahsilli bir üretim sorumlusuyla muhabbette denk geldik. saray insaati esnasinda ataturk orman ciftliginde kesilen agaclari sordum.

"- ama kesilen ağaçlar yerine milyonlarca ağaç dikildi, sen biliyor musun?" dedi.

ağaç sorun siz. kök salmış gövdelere alerjileri var. anlarsiniz.
  • " ama yol yaptılar. " diye başlayan cümleler kurmasıyla.
  • inşallah yazarken "a" harfini büyük yazınca ne kadar kul hakkı yerse yesin cennete gideceğini sanıyorsa o kişi akp'lidir.
    bir şey yapmanıza gerek yok o sizi bulup marmaray hakkında konuşacaktır.
  • istisnasız olarak bu güne kadar kime "akp'yemi oy verdin " diye sorsam "evet verdim" cevabı alamadım. aynı şekil de kendiliğin den söyleyenine de denk gelmedim. ( resmi görevlileri hariç.)

ben artık farklı bir taktik deniyorum. sohbet esnasın da dünyayı ve olayları degerlendirmek te yetersiz birini gördüğüm de akp'nin yaptığı bir kaç iyi şeyden bahsediyorum. hemen oltaya geliyor. ondan sonra başlıyorum giydirmeye. iyice nakavt olana kadar yükleniyorum. ve en son ortak cevapları şöyle oluyor. başka kime verek ki öbürleri daha berbat oluyor.
  • o kadar cahiller ki; dinleri var diye bir ahlaka ihtiyaçlarının kalmadığını sanmalarından.
hesabın var mı? giriş yap