şükela:  tümü | bugün soru sor
 • neredeyse imkânsızdır. atomu parçalamak bile bundan daha kolaydır.

  -adamlar çalmışlar hacı.
  +bunlar hep oyun.

  refleks bu kadar katı.
 • imkansızdan ötedir, inanmaları doğalarına aykırıdır. çünkü bu, bir kaplanın artık memelilere saldırmamasını rica etmeye benzer.
 • gözümün önünde çalsada oyum ona! diyen bir zihniyetten ümidi kestim artık.
 • gururdan dolayı imkansıza yaklaşan durum. ben de onlardan olsam gezi konusunda, referandum konusunda ve daha onlarca konuda haksız olduğumu kabullenmekte zorlanabilirdim. bu kitlenin önemli bir kısmı recep tayyip erdoğan'ın peşinden gitmeyi ilericilik, demokrasi sandı. ülkeye sahip çıkmaya çalışan zihniyete köhne dendi, eski dendi. zekice davrandıklarını sandılar. kandırıldıklarını anlayınca gurur yapıp inanmak istemiyorlar. sonunda kaçınamayacakları bir durum ama şimdilik günü kurtarıyorlar.
 • yiğit bulut gibi adamlar çıkıp amerika'dan rusya'dan sonra 3. büyük güç olmamızı çekemiyorlar onun için önümüzü kesiyorlar gibi salak saçma tezlerine inanan kitleden bahsediyoruz. neyin inandırması?
  bazıları için (bkz: imkansız)
 • kemikleşmiş zihniyetleri ve sabit fikirleri çözmek adına, belki de aşina oldukları bir kanaldan girmeyi gerektirir.

  "onlardan seni duyanlar vardır. onlar, hangi 'apaçık-belgeyi-mucizeyi' görseler, yine ona inanmazlar. öyle ki, o inkâr etmekte olanlar, sana geldiklerinde, seninle tartışmaya/çekişmeye girerek: "bu, öncekilerin uydurma masallarından başka bir şey değildir" derler."- "en'âm suresi 25. ayet tefsiri. kaynak.
 • 17 araliktan sonra dahi "akp'ye oy vermeyen vatan hainidir." diyeni gordugum icin imkansiz olduguna inandigim olay. denedim biraz olmadi biraktim ben de. ulkece iyice boka battik zaten.
 • abesle iştigaldir, beyhude gayrettir. öncelikle dört eski türkçe kelime ile bir cümle oluşturabildiğim için kendimi tebrik ediyor ve devam ediyorum:

  rte'ye gerçek anlamda bağlı, hiçbir çıkar ilişkisi olmasa dahi onu önderi kabul eden, içtenlikle seven ciddi bir kitle var. bu insanları koyun, kuzu kulağı, göt kılı vs. tabirlerle aşağılamadan önce anlamaya çalışmak lazım. "aileden biri" gibi sevip benimsedikleri bir insanın "yalan bunlar, iftira atıyorlar!" şeklindeki açıklamaları, doğal ki, karşı tarafın "hırsız bunlar!" suçlamasından daha inandırıcı gelecektir. aksi taktirde bir bağlılıktan söz etmek nasıl mümkün olabilir? velev ki rte'nin evinden milyar euroların çıktığı kanıtlanmış olsun, emine şenlikoğlu'nun yaptığı nefis önleme gibi, birileri "o paralar mazlumlar için toplanmış yardım ve zekatlardır" şeklinde bir açıklama yaptığı anda, birçok insanın kafasında rte daha da büyük bir kahramana dönüşmeyecek mi?

  velhasılı kelam; bu çaba, bir ateistin bir müslümana tanrı'nın olmadığını kanıtlamaya çalışmasından farksızdır.

  yüzer gezer, kararsız oylar için durum farklı. birilerini ikna etmek istiyorsanız önce hedefi doğru belirleyin.