şükela:  tümü | bugün
  • - ayşegül hanım
    - buyrun efendim, beni mi çağırdınız ?
    - kızım tabi seni çağırdım, başka ayşegül var mı ?
    - durun ben bi bakıp geliyim
    - kızım seni çağırdım seni, akşama misafir geliyormuş.
    - aa iyi iyi buyursunlar, biz bu akşam müsâitiz
    - kızım misafir bize geliyor bize
    - a öyle miiii ? kimler geliyo ?
    - sana ne ?.... sana ne ?
    .
    .
    .
    .

şeklinde süren bir diyaloğu vardı, gerisini hatırlayamadım.
  • 80 li yıllara damgasını vuran abzurt reklam... "ben yapınca alısverisimi zaten alıyorum satıs fisi"
  • küçükken fişlerden korkmamı sağlayan fiş fobisi yaratan reklam.
  • 80'lerin ortalarına kadar doğmuş olanların hatırladığı, çocukluğumuzdan kalan en güzel bilinçlendirme reklamı. bir de barış abinin tam 2 dakika reklamı vardı, dişlerimizi fırçalamadan yatırmazdı.
    şimdiki kamu spotları iktidar yarışı ve çıkar kaygıları ile doluyken o zamanlar kalkınamayan ekonomimiz için ne de güzel ve masum bir reklam filmi çekmişler. evet kesinlikle haklı yeni türkü; "biz büyüdük ve kirlendi dünya".
  • reklamda gecen "ay ben yanlis anladim" repliginin tonlamasi hala kulaklardadir...
  • repliklerine katkida bulunayim, az daha kasarsak tamamini cikaricaz, basimiz goge erecek:

-iki yuz gram leblebi, haydi kos fis. iki yuz gram bilmemne*, kooos hadi bakalim fis.
  • (bkz: #19684124)
    20 küsür sene sonra sonunda biri bulmuş bunu ve yüklemiş nete. ağlamak istiyorum.
  • replikleri zihnimize kazinmis reklamdir. ayrica dikkatli izlenirse reklamda aysegul atik'in feneryolundaki simdiki engin can emlak'in caprazindaki yelken pastanesinden (saniyorum sutis oldu) alisveris yaptigi gorulebilir. tabii alisverisinden sonra fisleri almaya gittigi elektrikci de kahve dunyasina donustu.
  • ayşegül ve ali atik çiftinin özalizmin en ilginç adam soyma yöntemlerinden birinin propogandasını yapmak için yazdıkları, çocukluğumuzda derin izleri bulunan skeçin sloganı..
  • "kızım ben sana bu fişlerden al demedim ki... satış fişi al dedim!"