şükela:  tümü | bugün soru sor
  • --- 10 nisan 1971 ---

bugün bizim demirci ustası ibrahim, şarkıcı olacağını söyleyip inşaattan ayrıldı. hahahahahahah...:))))

--- 10 nisan 1971 ---

*

--- 26 mart 1975 ---

bana selam söylemedi :(((

--- 26 mart 1975 ---

*
  • sevgili günlük,

biz de mala vuruyoruz, behlül de... daha da bişey demiyorum :(

sevgi ve ıstırapla
  • sevgili günlük

hani şu balıkçılar eline sürüyormuş, nasır tutmuyormuş ya, ondan alalım dedim maaşın yarısını verdik, dertliyim.
  • 14 mart 2013

"bugün de mala vurdum... millet bu iş için para veriyor, ben para alıyorum. ahah süpermen."
  • sevgili günlük,

bugün de, boğaz tokluğuna çalışıyorum diye, sübyanların maskarası oldum.

canın sağ olsun, selametle..
  • yevmiye denir genelde buna.
  • sevgili günlük,

baba parası ile götünü yaya yaya oturan cibilliyetsizlerin diline düştüm. amele olmakla adam olmayı karıştırıyorlar bu memlekette güzel sözlük

see you.

tanım: ruhu amele olanları açığa çıkartan günlük.
  • inşaat filminde şevket çoruh karakteri
  • sevgili günlük,

zekalıyım ama amele olmak istiyorum dedim ve başardım. ben de biliyordum zeki insanların büyük hedefleri olduğunu, ama benim şartlarım amele olmaya müsaitti, oldum; olsun işsiz değilim çok şükür, dilenmiyorum da! ama çok yoruldum bugün, dün de çok yorulmuştum, tüm dünler olduğu gibi... o yüzden sana ayda bir falan yazacağım sen yine de günlük say, her günüm aynı zaten. zeka tek başına yetmiyormuş, üzgünüm ama en çok da mutsuzum. bir de patron verirse içerde alacağım para 12 gün için 650 lira falan oldu. biriktirip çalışmadığım zamanlara saklamam lazım hem, kadrolu değiliz sonuçta. kusura bakma yevmiye defterime daha çok yazıyorum seni ihmal ediyorum. para önemliymiş, çalışmak değil sıfat da önemliymiş. omzumdaki yük arttı sanki günlük, sözcükler ağır geliyor göz kapaklarımı tutamıyorum. ağlarsam ıslanırsın, uyuyayım ben en iyisi, huzurda uyku var, uyku huzursuz olmasın yeter..

mayıs 2013