şükela:  tümü | bugün
  • az önce beni de ziyaret etmiştir...
    oda ışığının kapalı olması sebebiyle tek ışık kaynağı olan monitöre hallenmektedir...

anında önümde siyah bir silüet belirince tırsıtmıştır... beni yemesinden korkuyorum...

(sigara kutusu referans alıması açısından konuldu, fotografı hızlıca cekeyim derken focus yapmayınca bulanık çıkmış... fotoda küçük görünüyor ama dev gibi, sigara kutusunun kapağından biraz daha büyük)

http://i.imgur.com/9m24bwj.jpg

bir kaç gün önce küçük arkadaşlarına yaptığım gibi üzerine sigara dumanı üfledim, "bana mısın" demedi...
    sanırım arkadaş zaten keş...
    (bkz: sineğin üzerine sigara dumanı üflemek)

hayır yani, afrika'da da yaşamıyorum... ankara'nın çankayasında, ülkenin başkentinde yaşıyorum.
  • hızlı uçuşlarla kafanın çevresinde dönerek rahatsızlık ve korku karışımı bir his veren sinektir. camı açıp geldiği gibi çıkması için dua edilir.*
  • çok sinir bozucu olan işgüzar sinektir. en kritik anda gelir sizi bulur.

dipnot: kanka ben fotoğraftaki sineğin üzerine parmağımı bastım ölmüştür herhalde için rahat olsun.
  • sabit bir noktada durduğu anda terlikle nokta atışı yaparak yok edilmeye çalışılmış sinektir.
  • üzerine sertçe vurulmak suretiyle ezilerek öldürülmeye kalkılırsa içerisinden çıkan yüzlerce kurtçukla karşılaşılabilir. çocukluğumdan kalma iğrenç bir anıdır. sürüngen fobimin sebebidir.
  • fena korkutur. bir anda surata doğru gelir ve kişi neye uğradığını şaşırır. bu sinek, karasinek, sivrisinekgiller hayatımı çok zorlaştırıyor.
  • vıızzzzammmıınnaaa diye sesli bi şekilde çıkar bide birden. kendi halinde hayvandır, tek bildiği şeyi yapar. suçu yoktur, camı açın gider. mesajı almazsa da öldürün, ikinci şansı vermeyin zayıflık göstergesidir, arkadaşlarına ''lan malın tekini buldum, gıkını çıkarmıyo ipne gelin evinde vızırdayalım'' diyerek hepsini toplar. önünü alamazsınız.
  • çamaşırlar toplanırken onlarla birlikte evin içine girdiğini sandığım sinektir. evde bir böcek gördüğümde öldürmediğim gibi bunu da öldürmeden yakalamaya çalışırım. gerçi bazen dozu kaçırıp öldürebiliyorum. bu sineği de sinek vuracağı vasıtasıyla yavaş bir vuruşla sersemletip camdan dışarı sallayabilirsiniz.
    sesi sinir eder ayrıca üstünüze konsa kirlendiğinizi hissedip duş falan alabilirsiniz.
  • iri olduğu için kolay öldürülebilir. ama ben üstünde sigara söndürmek istiyorum.
  • dev gibi olmasının sebebi bazı entry'lerde denildiği gibi yaşlı olması değil, henüz küçük bir larvayken iyi beslenmiş olmasıdır.

sinek larvalarından iyi beslenenler ileride iri cüsseli bir sinek olurken, yeteri kadar besin bulamayan cüccük kalır.

yine de iğrenç bir hayvandır. bi de böyle çok büyük olanları inatla kafanıza kafanıza çarparlar. hayvan büyüdükçe rot balansı sıçıyor herhalde.

yeri gelmişken söyleyelim: bir karasineğin yaşam süresi 2 hafta ile bir ay arasındaymış. kaynak wiki.