şükela:  tümü | bugün
 • bir anlık hevesin verdiği gazla alınan, çok işe yarayacağı, çok kullanılacağı düşünülen ama hiç kullanılmayan, hadi bilemedin, en fazla bir-iki defa kullanılıp kileri ya da ikinci el satış sitelerini boylayan şeylerdir; misal, eski tip kollu demir döküm narenciye sıkacağı...
 • (bkz: powerball)
 • (bkz: dart)
 • (bkz: kondisyon bisikleti) hangi akla hizmet aldım hala bilmiyorum. bir de yürüme bandım var ama onu daha çok kullandım şimdi kuzu kuzu evde duruyorlar...
 • (bkz: iletki)
  herhalde kondisyon bisikleti bu olayda başı çeker. çamaşır da yıkamıyoruz ki üstünde çamaşır kurutalım. lan n'aapsak ki bu kodumun icadını yavv, şimdiden sinir bastı yeminle. akşam depoya indireyim de gözüm görmesin ibneyi.
 • pille çalışan, torba ağızlarını ısıtıp yapıştıran çok ucuz bir alet. yani torbaya bir yiyecek koyuyorsun bu alet ile torbanın ağzını ısıtıp eritip yapıştırıyorsun, ambalajlamış oluyorsun. çok heves ettim ama işime yaramadı. halen kullanacak bir fırsat arıyorum.
 • boncuk atan tabanca.

  travmadır çocukluğuma dair. moda olduğu dönemde alamadığım bu oyuncağı hem modası geçtiğinde hem de artık onunla oynayamayacak kadar büyüyünce aldığımdan bi kez olsun oynayamamış evden dışarı çıkaramamıştım.
 • cok yuksek topuklu ayakkabı, sureklı pastel tonlarını tercıh eden bırı olarak cart renklı kıyafetler, fosforlu ya da sedefli ojeler
 • spor aletlerinin hemen her çeşidi buna dahildir. evde spor yapılmaz gibi çok çok eski bir hindu atasözü vardır. yine yaklaşık aynı anlama gelen "spor yuvada olmaz" anlamında bir aztek atasözü de mevcut. fakat yıl 2011 olmasına rağmen halen evde spor yapabileceğine inanıp koşu bandı, mekik sehpası gibi şeylere para verenler var.

  üstelik bu şahıslara "abi hayatta kullanmazsın, maksimum 1 ay" dedin mi yok lan ben herkes gibi değilim, sporcu adamım ben hep kullanırım falan derler. ya bi kere sporcu olan adam zaten 1 spor salonuna üyedir abicim (ya da bi kulübe falan). sen üye değilsen bilki sporcu falan değilsin. o yüzden sen de herkes gibisin*. evde spor yapılmaz. sen de buna dahilsin. almayın böyle şeyler boşuna canlar.

  tüm bunların yanında başka şeyler de sayabilirim farklı kategoride. halı yıkama makinesi gibi kurması ve kullanması çok aşamalı olan şeyler de kullanılmaz. yani makineyi çıkar, kabına su doldur, deterjan doldur, kullan, sonra temizle vs ohooo. kim uğraşır lan bunla? bunun yanında mutfak gereçleri de var böyle bir sürü. temel 1-2 mutfak gereci vardır mesela. (rende, rondo, ekmek kızartma makinesi, tost makinesi vs). bunların haricinde olan detay makineler de asla kullanılmaz. yumurta haşlama makinesi falan gibi şeyleri kasdediyorum. lan yumurta dediğin şeyi cezvede zaten 5 dakikada haşlıyorsun. ne gerek var makineye? o makine bil ki depoya gidicek 2 ay sonra.

  kullanması kullanmamasından daha zahmetli olan yığınla makine ve gereç var bu dünyada. bunu iyi etüt etmek gerekiyor.
 • (bkz: psp)
hesabın var mı? giriş yap