• ''masallar dinlemeden buyuen cocuklarin, masal gibi hayatlari olur... masal dinlemeden buyudukleri icin de kendi kahramanlarini kendileri yaratmak zorundadirlar''
    bir kabus tadinda.

bana göre bir nefes kadar kısa, okuyanlara göre bir ömür kadar uzun.
    kabusları, yıkımları, yanlış anlamaları,düşerek, tökezleyerek, hayatın dibene vurmaları ile bir nefes kadar kısa bir ömür hikayesi.
    kendime sakladığım, mahremim olan birçok konu, olay da var. onlar bende kalsın.
    ömrüm, arka sokaklarda, yüksek kaldırımlarda, karanlık odalarda, geçti.
    gün geldi,
    cozumel plajlarında pina cola da içtim, gün geldi paris de akşam yemeği yedim.gün geldi miami'de karı kovaladık.
    bir günüm bir günüme benzemedi. gün geldi çok yıkıldım. karanlık odalarda ağladım. dibe vurdum, kalktım dibine vurdum. çok dayaklar yedim. çok düştüm, çok kalktım.
    birkaç defa bölük, pörçük anlatmıştım.
    topladım hepsini.
    sanırım, 70 ya da 80 üzerinde ülke gördüm. tam bilmiyorum. saymadım. bir günüm bir günüme benzemedi. kaç tane kadın ile birlikte oldum, hiçbir fikrim yok.
    farklı bir hayat yaşadım sanırım.
    bilmiyorum.
    bildiğim tek gerçek. bana bu hikayeleri yazdıran, hayatını sikip attığım, kadına hitaf ediyorum.
    o beni hiçbir zaman affetmedi. ben kendimi affetmedim.

kitap oldu sonunda..

1- ayran geven..

2- kebabman

3- gurbet kuşu...

4- biz ucuz adamlardık..

5- artık bu numarayı arama anne

http://www.dr.com.tr/yazar/angutyus-/s=20908

http://www.youtube.com/…uxot8&feature=youtu.be&hd=1
  • reyisin yine döktürmeye basladigi hikaye. devam et reyis.
  • nasıl ve nereye bağlanacak bilmiyorum ama, gidişat muazzam bu masalda. inanıyorum ve güveniyorum.
  • türkiye'nin son 10 yılına ve yeni zengin sınıfına bakılarak seyredilebilir. anlatırsan tam olmuyor biliyor musun kamil?

edit büdüt: genç apaçiler rahatsızzz. hehehe
  • az önce twitter'da selçuk erdem'in değindiğidir.

yanlışsam düzeltin.
  • selçuk erdem'in okumaktan iş yapamadığı masaldır.
  • işte ustanın ingiltere'de ilk çalıştığı beytonun mekanı. nah buradan görebilirsiniz.
  • kitabı çıksa da alıp okusak dediğim başarılı hikayeler bütünü. vakit oldukça angutyus'un eski anılarını da okumak lazım, kendine has bir tarzı var adamın. jack london desem değil ahmet altan desem hiç değil. bizden biri adam..
  • hikayeyi neredeyse 2 kez okumuş ve içindeki samimiyeti takdir eden birisi olarak dahi, hikayedeki** bazı karakterlerin şu linkteki elemanın eşdeğeri olma ihtimali yüreğime sürekli korku salıyor. hikayeyi okurken kafamda canlanan karakterler uçup gidiyor, yerine bu adam geliyor, kabusum oluyor. **

(bkz: anasının amına fog koyarım)
hesabın var mı? giriş yap