şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle marka ve model yazılarının düşmesidir.

(bkz: fiat linea)
  • beygir gücü yerine insan gücü kullanması.
  • tok kapı sesi eksikliği tabii ki.
  • -vites geçişlerinde secdeye eğiliyorsanız uzak durun. fransız otomobillerinin sınıfta kaldığı husus. öğrenin artık şu şanzıman işini.

-amortisörlerin çukuru absorbe etmek yerine, lastikle beraber çukura gömülmesi.

-iç trim aksamlarının birbiri arasında serenat yapması.

-orta konsol ve cam tuşlarının basma eylemi sırasında verdiği hissayat, 90'ların walkmanleri gibi olması.

-yarı açık cam ile seyir halindeyken girilen bozuk yolda camın, titremesi ve zangırdaması. zangırdamak?

-vol 3'üncü seviyedeyken övez seslerini duymamız.

-güneşlik aynalarında aydınlatma olmaması. arttırıyorum ayna bile olmaması. var böyle terbiyesizler.

-araç manuel ise, 5. vites geçiş yolunun sağ torpido gözüne kadar uzanması. şahincilerin eli neden uzun şimdi anladınız mı? (bkz: eli uzun apaçi)

-lastik uğultusunun belli bir süratten sonra konuşmaya engel olabilecek seviyeye ulaşması.

türetilebilir elbet. şimdilik aklıma gelen detaylar bunlar.

son olarak;

-kavşaklarda, şerit değiştirme esnasında, park yerinden çıkışınız esnasında kimse size itibar etmeyip, ısrarla önünüzü kesiyor veya müsade etmiyorsa kusura bakmayın ama aracınız dandiktir.

mercedes e classe'ye binip, kavşakta yol alamadığınız oldu mu hiç? olmaz, olamaz.
  • vites topuzunun üzerinde şanzıman isminin yazması.

https://images.cardekho.com/…oda_rapid_first_04.jpg
  • kapıaltı logo ışığı.
  • marka model vererek kimseyi rencide etmek istemiyorum ama orta konsol, ön göğüs paneli ve diğer plastik kapı trim aksamları sert plastikse o araba çok net dandiktir.
  • parçaların birleşme yerlerindeki düzensizlikler. işçiliği kötü araba kalitesizdir. iyi malzeme kullanmadıysan işçiliği de kötü yapacaksın ki kalitesiz olduğu anlaşılsın.
  • kapısını sonuna kadar aç, hafif ittirerek bırak.
    tam kapanıyorsa kaliteli, kapanmayıp tekrar açtıktan sonra kapatmak için daha sert itiyorsan kalitesizdir.
  • eğer bir arabada şoför için -kol dayama- yoksa , o arabadaki tüm parçalar zannımca kalitesizdir.
    -tabii günümüz global dünyasına endekslediğimiz takdirde..(bu cümleye bi ara bakıp hayal kurmak istiyorum )