şükela:  tümü | bugün
 • beraber, birlikte...

  - sizi yeniden bir arada görmek çok güzel, bir an tamamen ayrıldığınızı düşünmüştüm...
 • 4t1 adlı grubun sing your song'a katıldığı parça.
 • hic bir zaman bir insanla yapamayacagimi dusundugum davranis bicimi
 • talihsiz bir zarftır kendisi. anlamı yüzünden yanılgıya düşülür, birarada yazılır. herkes onları birarada zanneder halbuki onlar bir aradadır (trajik son)!
 • şimdilerde izmir'de kısa film çekme çalışmalarına başlayan bir ekibin ilk ciddi projesinin ilham kaynağı olan kafka'nın kısacık bir öyküsü. ruhuna uygun bir şekilde senaryolaştırılmıştır bu kısa ve çok anlamlı öykü.
 • kafkanın aynı isimli öyküsünden uyarlanan, ankara film festivalinde gösterilmeye değer bulunan bir kısa filmcik. linkini de vereyim tam olsun:
  http://www.benimsinemalarim.com/film.aspx?id=444
 • kafkanın kara gülmecesi, aşşağıdaki gibidir:
  beş arkadaşız, günün birinde bir evden art arda çıktık dışarı. ilkin birimiz çıktı ve kapının yanıbaşına gidip durdu; sonra ikincimiz çıktı, daha doğrusu tıpkı bir civa kabarcığı gibi çevik ve hafif kayarak geldi, birincinin uzağında sayılmayacak bir yere dikildi; sonra üçüncümüz, daha sonra dördüncümüz onun arkasından beşincimiz çıktı. derken hepimiz bir dizi yaparak dikilmeye başladık. herkesin dikkati bize çevrildi ve bizi gösterip dediler ki: “bu beş kişi var ya, şimdi evden çıktı!” işte o gün bugün birarada bulunuyoruz, hani boyuna bir altıncımız aramıza karışmak istemese gül gibi de yaşayıp gideceğiz; bize bir şey yaptığı yok, ama hoşlanmıyoruz kendisinden, bu kadarı de yeter sanırım; istenmediği bir yere ne diye ille gireceğim diye uğraşıyor hep. onu tanıyıp etmiyor ve aramıza da almak istemiyoruz. hani biz beşimizin de eskiden tanımıyorduk birbirimizi ve denebilir ki şimdi de tanıyor değiliz; ama biz beşimiz için mümkün olan, hoş görülen şey onca mümkün değil ve hoş görülmüyor. kaldı ki beş kişiyiz, altı olmak istemiyoruz. hem zaten canım, bu boyuna birarada oluşun anlamı ne? biz beşimiz için de bir anlamı yok ya, işte bir kez bir araya gelmişiz ve öylece kalıyoruz, ama deneyimlerimize bakarak yeni bir birleşme de istemiyoruz. gelgelelim, bütün bunları o altıncıya nasıl anlatırsın; uzun boylu açıklamalara kalkışmak kendisini bir bakıma aramıza almak olur, biz de en iyisi bir açıklamada bulunmuyor, onu da aramıza almıyoruz. istediği kadar dudaklarını sarkıtsın, bir dirsek vuruşuyla yanımızdan itip uzaklaştırıyoruz; ama ne kadar uzaklaştırsak, gene çıkıp geliyor.
 • kurgu ve montajını gerçekleştirdiğim kısa film. ilk izlenimler sürekli kötü oldu ama bence bir ilk film için iyi bir çalışma olmuştu...

  merak edebilecekler için benimsinemalarim.com'dan indirilip seyredilebilir.

  kurgu ve montajını yonetmeni ile gerçekleştirdiğim bir diğer film olan şehirli ve şehirsiz de aynı siteden indirilebilir.