• daha perşembe akşamı buluştuk onunla saat 10'da beni dinledi, ben onu dinledim, güldük eğlendik, gitmek zorunda kalmıştım güzel keyifli bir akşamdı, şarkılardan bahsetmiştik, söyleyemediğim bir şarkıyı söylemeye çalışırken gülmüştü bana.. hayallerimiz vardı oysa ki, birlikte japonyaya gidecektik, karaokelerde şarkılar söyleyecektik.. beni durağa bıraktı sonra kendine iyi bak, görüşürüz dedi.

kendine iyi bak, görüşürüz..

hiç aklıma gelmezdi o an bir daha onunla görüşemeyeceğimiz, onu bir daha göremeyeceğim, sonra öğrendim ki dün öğlen hayat gözlerini kapatmış. haberi ise bu sabah aldım, sert bir tokat yemiş gibi hissediyorum kendimi çok çok kötüyüm şu anda, konuşamıyorum dilim düğümlü sanki.. oysa daha 23 yaşındaydı.. nasıl oldu anlayamadım hiç..

ölüm dedikleri böyle bir anda gelip çalıyor bizden sevdiklerimizi, yarın görmek istediklerimizi..

iyi ki tanıdım seni koca yürekli insan, mekanın cennet olsun..
  • gündelik hayattan birdenbire çıkan, toz gibi uçup gidiveren telefonlaşmalar, buluşmalar, mailler. aniden gelmişse yumruk gibi çarpan ve asla gitmeyen şok. her şeyin tepetaklak olması. dayanmak çok zor.
  • birçoğunu kaybetmiş biri olarak söylüyorum bir süre sonra 'olumsuz duyguları' hissedemiyor hale geliyorsunuz.
    ne hüzün, ne keder...
    yalnızca anıların yüzünüzü gülümsetmesi kalıyor geriye, bazen sesleri kulaklarınızda yankılanıyor.
    yaşıyor gibiler ki zaten ölmediler.
  • 90’lı yıllarda çocukluğunu geçirmiş biri olarak sokakta doğdum,sokakta büyüdüm,midem bulanana kadar oyun oynayıp sadece su içmek için eve geldim diyebilirim. ismet,bitişik komşumuzun oğlu,benim yegane arkadaşım...
    mahalledeki tek kız çocuğu benim, erkek grubum var onlarla maç ediyoruz,taso oynayıp,dokuz aylık falan oynuyoruz grup liderliğini ismet ile beraber paylaşıyorum eş başkan gibiyiz, her türlü hınzırlık var. o kadar erkekle takıldığımdan belki eril bir dilim var o dönem. ismet, melankolik takılır ben de siktir et bunları gel senle şu hacıların grubuna dalalım,yeni bir oyun varmış onu öğrenelim falan yaparım o da amma meraklısın babamın motorsikletinde nasıl havada duruyorum onu göstereyim sana der.daha o zaman ben adam olmam kafa basmıyor çok çok araba tamircisi falan olurum sen zeki kızsın tanımazsın ilerde doktor moktor olup arayı da çok açma nasihatlerinde bulunur.
    gel zaman git zaman ismet de ben de liseli ergenler olduk,o aşık oldu,aşık olduğu kız uğruna liseyi yarım bıraktı,kızı babası vermez zaten diyip direkt kaçırdı,evlendi. eşi hamileyken askere gitti,askerden geldiğinde kendinin bile yabancı olduğu oğlunu kucağına aldı. henüz döneli 6-7 ay olmuşken yine melankolik takıldığı bir dönem seyhan nehrine balık tutmaya gitti, büyük balık var diyip zıpkınla suya atlayıp bir daha sudan çıkamadı...
    haberi alınca olduğum yere yığıldım kaldım,sadece ismet’i değil çocukluğumu,anılarımı kaybetmiştim.
    sonrası isyan işte, ne anladık yani ? neden öldü ki? ne eşine doyabildi ,ne 2 yaşına girmemiş oğluna,ne harika bir hayat sürebildi( hep maddi problemleri vardı ve bu onu çok sıkıyordu),ne de hayallerine ulaşabildi... 3 yıl geçti üstünden, düşününce nasıl yani diyip inanamadığım zamanlar var hala.
  • bu sene başıma sık sık gelmekte olan hadise. çok üzücü. hayatının bir bölümüne eşlik etmiş yakın insanları geçmişe gömüyorsun. çok üzücü.
  • kalabalık alanlarda çokça yaşanan durum.
  • dunyada yasanilmasi en son acilardan biri. ozellikle de gencse ve cocuklari varsa insanin dusunmekten uyuyamamasina yol acan durum.
  • çok korkuyorum bunun olmasından ve olmaması için son iki gündür götümü yırtıyorum. hatalı benim biliyorum ama telafi edemiyorum hatalarımı. boğazımda acı bir düğümle kalakaldım ortada.
  • bugün sabah henüz gözümü açmışken başıma gelen hadise.. sabah durumun vehametini tam kavrayamamış olmalıyım ki bu saatte içimi acıtmaya başladı. bildigin üzülüyor insan. seni asla unutmayacagım!! hoşçakal.
  • çocukluk arkadaşlarım olan salim ve mehmet'i kaybetmiştim ortaokul yıllarımda, hem de aynı anda.ikisi de aynı yerde aynı gün boğuldular. o zamandan bu yana hayatı ciddiye alamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap