• söz ve müzigi kayahana ait olan çok güzel bir şarkı...
  • bizimkisi bir ask hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz
    gozyasi, umut ve itiraz
    bizimkisi alev gibi biraz
    bizimkisi bir ask hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz
    atesle su, dikenle gul gibi
    bizimkisi roman gibi biraz
    bu güller senin için
    bu gönül ikimizin
    hiç üzülme ağlama
    sen gülümse daima
    bu güller senin için
    bu gönül ikimizin
    hiç üzülme ağlama
    sen gülümse daima
    bizimkisi bir aşk hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz
    hüzünlü sonbahar kapısından çıkmak gibi aydınlığa biraz
    ateşle su dikenle gül gibi
    bizimkisi alev gibi biraz
    bu güller senin için
    bu gönül ikimizin
    hiç üzülme ağlama
    sen gülümse daima
  • şarkının sonundaki şiir ibrahim sadri tadı yaratır bünyede...
    (bkz: ibrahim sadri gibi şiir yazma rehberi)
  • besiktas tribunlerinde tezahurat olarak modifiye edilip soylenmesi muhtemel guzel bir kayahan parcasi.
    bizimkisi bir ask hikayesi, siyah beyaz bizim gibi biraz.
  • kayahan'in tartismasiz ''sanatci'' oldugunu bize birkez daha kanitlayan;her dinlendiginde , ayni zevki verebilen, insanin icini burkan , asmis bir sarki
  • sorun bende mi hala anlamadım ama içimi bunaltan, bayan, boğan bir şarkı (sonundaki şeye şiir demiyorum zaten)..

sözlerdeki basit ve ucuz "kafiye"ler (bu güller senin için/bu gönül ikimizin ya da hiç üzülme ağlama/sen gülümse daima), artık ezberlediğimiz "bizimkisi bir aşk hikayesi, roman gibi, siyah beyaz -bak bak imgeye bak- film gibi" klişe benzetmeler insana illallah dedirtiyor. ezgisinin basitliği ise ayrı konu..

ha, bir de şiir(imsi) var sonunda; "ay ay ne güzel ne güzel günlerdi onlar, şirin şirin bir evimiz, çocuklarımız vardı, komşularla eğlenir çoşardık teyy teyyy" ya da "yolda giderken çarpıştık, kitapları toplarken aşık olduk" gibisinden küçük emrah filmlerinden miras satırlardan oluşma bir şey işte.. o lelli'den sonra şarkı yazmayı bırakacak sanmıştım bu adam, sandığımla kalmışım..

ve ne yalan olsun, bu şarkının sözlerinin kesin serdar ortaç yazmıştır diyordum, ne yazık ki yanılmışım..

hadi bonus olarak bir bakınız vereyim (bkz: kayahan gibi şarkı yazma rehberi)..
  • kayahan'ın gözünün arkada gitmemesini sağlayacak olan şarkıdır. sözlere bir şey diyemem ama melodi, beste.. kanına dokunuyor insanın. yaşanmışları akıtıyor gözünüzün önünden. büzülüveriyorsunuz müzikle birlikte. yokolmak gibi, karanlık gibi bir şarkı.
  • girişiyle sızlatan, devam ettikçe eriten şarkıdır. günde 3 öğün dinleyen bünyede melankoli baş gösterir.
  • efendim malumunuz her gencin yüreğinde bir aslan yatar, benimkisi de klip yönetmenliği.. ve kayahan ağabeyimiz izin verirse bu şarkıya klip çekmek isterim (her ne kadar çekilmiş olduğunu şu an öğrenmiş olsam da, halen inançlıyım). efenim ekte klip senaryom vardır; kayahan beye gönderdim, cevap bekliyorum:

sahne 1:
    (siyah beyaz olacak; kayahan, ayhan ışık bıyığı bırakacak, bıyık yoksa boardmarker ile çizilcek)
    kayahan elinde gitarı ile sahilde ateşin başında ağlamaklı bir halde şarkı söylemektedir (daha önceki bütün klipleri böyle miydi? canım bu da böyle olsun ne yazar)

"...bizimkisi bir ask hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz
    gozyasi, umut ve itiraz
    bizimkisi alev gibi biraz ..."

("bizimkisi alev gibi biraz" derken kamera ateşe zum yapacak)

"...bizimkisi bir ask hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz
    atesle su, dikenle gul gibi
    bizimkisi roman gibi biraz ..."

(kamera ateş, deniz ve kayahan'ın elindeki "suç ve ceza" romanları arasında gezecek, arada bir kayahan'ın ısrarla dökülmeyen saçlarına yakınlaşacak)

sahne 2:
    (bu kısım renkli çekilebilir, taksim gezi parkındayız, gül satan çingene kızları dolaşacak etrafta)

"...bu güller senin için
    bu gönül ikimizin
    hiç üzülme ağlama
    sen gülümse daima ..."

kayahan taksim parkında sevdiceğine (bkz: ipek acar) doğru koşmaktadır.. yolda gördüğü çingene kızlardan aldığı gülleri sevdiceğine sarılmadan önce verir, öyle sarılır.. mutlu mutlu gülümsemektedirler..

(şarkı konudan konuya zart diye atladığından, klibimiz de anlam bakımından zıp zıp zıplayacak malesef)

sahne 3
    (sahne 1 ve sahne 2'yi karıştırabiliriz, zaten şarkı da tekrardan öteye gitmiyor, masrafa gerek yok)

"...bizimkisi bir aşk hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz
    hüzünlü sonbahar kapısından çıkmak gibi aydınlığa biraz
    ateşle su dikenle gül gibi
    bizimkisi alev gibi biraz ..."

sahne 5:
    sahne 2'yi copy-paste ediyoruz. bir sonraki sahnede şiirimsi gircek, onun için görüntü hafiften flulaşıyor.

"...bu güller senin için
    bu gönül ikimizin
    hiç üzülme ağlama
    sen gülümse daima..."

en son sahnede şiir okumaya başlıyor kayahan, gözleri hafiften sulanıyor, en sonunda gitarını ateşe atıyor ve the hepi end...

(şiir kısmısı için çok kastım, ama öylesi yaratıcılığa denk düşecek bir senaryo malesef yazamadım, tanrı bu işi eksik bıraktığım için beni affetsin, bu kısma senaryo yazacakların kalemine kuvvet versin)
hesabın var mı? giriş yap