şükela:  tümü | bugün
  • söz ve müzigi kayahana ait olan çok güzel bir şarkı...
  • bizimkisi bir ask hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz
    gozyasi, umut ve itiraz
    bizimkisi alev gibi biraz
    bizimkisi bir ask hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz
    atesle su, dikenle gul gibi
    bizimkisi roman gibi biraz
    bu güller senin için
    bu gönül ikimizin
    hiç üzülme ağlama
    sen gülümse daima
    bu güller senin için
    bu gönül ikimizin
    hiç üzülme ağlama
    sen gülümse daima
    bizimkisi bir aşk hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz
    hüzünlü sonbahar kapısından çıkmak gibi aydınlığa biraz
    bizimkisi bir aşk hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz
    ateşle su dikenle gül gibi
    bizimkisi alev gibi biraz
    bu güller senin için
    bu gönül ikimizin
    hiç üzülme ağlama
    sen gülümse daima
  • şarkının sonundaki şiir ibrahim sadri tadı yaratır bünyede...
    (bkz: ibrahim sadri gibi şiir yazma rehberi)
  • dinlerken ofiste işi gücü bırakıp tüm tayfayla daldığımız, iç çektiren sözlere sahip şarkı.
  • besiktas tribunlerinde tezahurat olarak modifiye edilip soylenmesi muhtemel guzel bir kayahan parcasi.
    bizimkisi bir ask hikayesi, siyah beyaz bizim gibi biraz.
  • kayahan'in tartismasiz ''sanatci'' oldugunu bize birkez daha kanitlayan;her dinlendiginde , ayni zevki verebilen, insanin icini burkan , asmis bir sarki
  • sorun bende mi hala anlamadım ama içimi bunaltan, bayan, boğan bir şarkı (sonundaki şeye şiir demiyorum zaten)..

sözlerdeki basit ve ucuz "kafiye"ler (bu güller senin için/bu gönül ikimizin ya da hiç üzülme ağlama/sen gülümse daima), artık ezberlediğimiz "bizimkisi bir aşk hikayesi, roman gibi, siyah beyaz -bak bak imgeye bak- film gibi" klişe benzetmeler insana illallah dedirtiyor. ezgisinin basitliği ise ayrı konu..

ha, bir de şiir(imsi) var sonunda; "ay ay ne güzel ne güzel günlerdi onlar, şirin şirin bir evimiz, çocuklarımız vardı, komşularla eğlenir çoşardık teyy teyyy" ya da "yolda giderken çarpıştık, kitapları toplarken aşık olduk" gibisinden küçük emrah filmlerinden miras satırlardan oluşma bir şey işte.. o lelli'den sonra şarkı yazmayı bırakacak sanmıştım bu adam, sandığımla kalmışım..

ve ne yalan olsun, bu şarkının sözlerinin kesin serdar ortaç yazmıştır diyordum, ne yazık ki yanılmışım..

hadi bonus olarak bir bakınız vereyim (bkz: kayahan gibi şarkı yazma rehberi)..
  • kayahan'ın gözünün arkada gitmemesini sağlayacak olan şarkıdır. sözlere bir şey diyemem ama melodi, beste.. kanına dokunuyor insanın. yaşanmışları akıtıyor gözünüzün önünden. büzülüveriyorsunuz müzikle birlikte. yokolmak gibi, karanlık gibi bir şarkı.
  • girişiyle sızlatan, devam ettikçe eriten şarkıdır. günde 3 öğün dinleyen bünyede melankoli baş gösterir.