şükela:  tümü | bugün
 • "hızlı heinz" lakabıyla meşhur heinz guderian'ın, ikinci dünya savaşı sonrası yazdığı ve savaş anılarını anlattığı kitabıdır. liddell hart, operation barbarossa'nın en ayrıntılı açıklamasının guderian'ın eserinde olduğunu söylemiştir ki bu bile eserin tarihi değerine işaret eder. guderian, kitap sonunda "almanya'nın kaderini şekillendiren kişiler" olarak bazı isimler hakkında ilginç yorumlarda da bulunur; luftwaffe'nin bir numaralı adamı göring'in makyaj yaparak toplantılara katılması, general von kluge'nin kendisini düelloya davet etmesi gibi işin magazin kısmına kaçan verilerini de kitap barındırır. kastaş yayınları uçalı uzun zaman olsa da sahaflarda halen bulunabilen bir eserdir ayrıca.
 • bitmeyecek gibiyse caktirmadan kolasina daha cok votka koymaya baslayin..
 • 2 cilttir. dilimize korgeneral ihsan gürkan çevirmiştir.
 • 1951 yılında "erinnerungen eines soldaten" adı altında yayınlanan ve heinz guderian'ın anılarını ele aldığı kitap. kitap, 2 ciltten oluşur.

  guderian, nazi almanya'sında blitzkrieg taktiğinin oluşumunu, zırhlı birliklerin doğuşunu ve kaydettiği aşamaları, bulunduğu savaşları ayrıntılı ve akıcı bir şekilde anlatmıştır. kitabın bir diğer önemli yönü ise guderian'ın politik değerlendirmeleri ve özellikle nasyonal sosyalist almanya'yı yönetenler hakkındaki gözlemleri.

  kitapta en fazla dikkati çeken öğe ise guderian'ın 1941 yılında rusya'nın derinliklerine doğru yapılan ileri harekat hakkındaki açıklamalarıdır ki bunlar, günümüzde dahi bu harekat hakkındaki en ayrıntılı belgeler olmakta.

  kısacası, 2.dünya savaşı ve nazi almanya'sıyla ilgilenen herkesin ilgiyle ve ibretle okuması gereken kitaptır.
 • sadece kastaş ve başkan yayınları'ndan çıkmış 2 ciltlik kitap.
 • sahibi olduğum iki ayrı ciltten oluşan kitap. yazarı tarafından harika bir edebî dil kullanılmıştır. bir bilgi olarak kitabı çeviren korgeneral ihsan gürkan, kore savaşında türk birliklerinin komutanıdır. kore kaplanı gibi bir lakabı vardı yanlış hatırlamıyorsam.
  aklıma gelen en etkileyici bölümlerden birkaçında, rus tanklarını bir kaç defa mükemmel olarak nitelendirmesi, göering'e sık sık ayar vermesi, von manstein için 'fikirleri kendiliğinden doğar... ama führer ile görüştüğü çoğu zaman, sıklıkla en iyi gününde olmadığı zamanlardır' sözü, sabah 04'ten gece yarılarına kadar cephe cephe gezmesi, napolyonun rusya seferi sırasında konakladığı bir sarayda konaklaması, yine aynı şekilde geçerken tolstoyun evinde bir gece geçirmesi ve tüm özel eşyalarını ev sahibinin gözetiminde korunaklı bir odaya taşıtması, kendi eratının 'moskovaya ne zaman gideceğiz, burada zaman kaybediyoruz' diye sitem etmelerine cevap verememesi, zırhlı birlikler müfettişliği esnasında albert speer ile yeni baştan ikinci bir alman zırhlı kuvveti oluşturmaları, fransada kendilerini düşman zannedip taciz eden alman uçağını vurdurup indirmesi, indirdikten sonra pilota şampanya ısmarlaması ve bu anının en sonunda 'maalesef yepyeni bir uçaktı' demesi..
  askeri ve savaş tarihi ile ilgilenenlerin kesinlikle doyacağı bir kitap.
 • internette hiçbir yerde bulamadığım kitap. tükenmiş ve stoklarda yok gözüküyor. sahaf yolları gözüktü.
 • internette bulunamayan kitap.
 • kitabın baskısı yok.
  nadir kitap üzerinden biraz pahalı bir fiyata sahip olabilirsiniz. *
  zamanında, iyi kondisyonda 2 cildine 80 tl bayılmıştım.
  şu anda tek cildi 25 - 28 tl arası.
  iki cildi kargo dahil 60 - 70 tl yi bulacaktır.
 • müjdemi isterim.

  (bkz: #69162514)

  bunu basan bunları da bassa ne güzel olur değil mi?

  (bkz: kaybedilen zaferler)**
  (bkz: hitler'in generalleri konuşuyor)***