• (bkz: hassas ayar) ve (bkz: caner taslaman) 'a bel bağlamış yaradılışçıların takabileceği kapaktır. az bir mürekkep yalamış insanın zaten ciddiye almadığı biri karşısında iyi bile dayanmıştır. ekran başında biz bile zor dayanıyoruz.
  • bilim olmayan ülkede bilim konuşmaya çalışırsan, kapak taktığını düşünen örümcek kafalı adamlarda çıkar "yok yeaa olur mu öyle saçmalıyorsun" der.profesör olman hiç bir şey ifade etmez.çünkü onlar için sadece bir ateistten öteye geçmez o adam.neyse kumda oynamaya devam edin.bizde deveye binerek uzaktan yapılan deneyleri,uzaya giden adamları falan izleyelim.
  • evet kapağı yemişlerdir, onlar yanacak, siz iyi olacaksınız. oldu mu? hiç mi hiç bilmediği, über varsayımlara dayanan birisi için olan kapaktır.
    he şöyle herkes rahatlasın, süper yanacağız ya öyle böyle değil, siz de acayip iyi güzel falan olacaksınız ölünce. allah hep sizi sevecek onlara hep küfür edecek, lanetleyecek. onlar öyle boşuna tokuşturuyorlar hadronları falan. zaten hep kuran'da yazıyordu bunlar, gerek yoktu. zikir dururken periyodik cetvel ne ki bre zındık!
    "bir işe yaramıyosunuz bari susun" diyorlarmış din savunucuları için. bak sen deyyusa, zındığa.
    siz en iyilerine layıksınız inanan kardeşler, bakın buna da inanın.

artık nasıl bir tahrik gücünüz varsa; spagettiye and olsun insanı kıvamdan çıkartacak hale gelebilmeyi başarıyorsunuz sabah sabah. neyse ben klasik müzik eşliğinde kıraç'ın şarkı sonu şiirlerini okuyayım.
  • cern deneyi tartışılırken istanbul müftüsü gibi bu konunun otoritesi olan birinin neden programa dahil edilmediğini düşündürmüştür. ama sunucularımız ve konuklar bu eksikliği farketmiş ve kapağı takıvermiş fizikçiye. e sen diyanet işleri başkanı dururken ne idüğü belirsiz bir fizikçiyle cern'dir kuantumdur konuşursan canlı yayında böyle kalıverirsin.

fizikçi amca, eğer ki program formatı senin anlatmana dayalı olacaksa kabul görmüş uzman olarak çık yardır fakat tartışma şeklinde ilerleyecekse tartışacağın kişilerin konu hakkındaki bilgi ve birikimlerinin seninkine yakın düzeyde olmasına ve ukalalık eşiklerinin yüksek olmasına dikkat et.

adamlar yerin yüz metre altında neredeyse ankara metrosunun toplam uzunluğunda bir tünelde mikro kara deliklerle uğraşırken burada aynı konu üzerinden bir ateiste kapağı takmak başlığının açılabilmesi bile başlığın zaten hali hazırda kendi kendine yeten bir tanımı olduğunu gösterir.
  • bahsi geçen video akıllara "asla bir aptalla tartışmayın. sizi kendi seviyesine çeker ve sonra tecrübesiyle sizi yener." sözünü getirmiştir. neyse ki amcam onların seviyesine inmeden doğru olanı yapıp ortamı terketmiştir.
  • yarrak gibi bir anlayışın neticesidir. artık böyle saçmalıkları görünce sinirleniyorum. hani bir tane çocuk olur yanınızda abuk sabuk konuşur, ehh yeter artık sus saçmalama dersiniz ya bu ülkedeki tartışmalar da bu noktaya getiriyor adamı. stüdyoyu terk eden hocamı da sükuneti için tebrik ediyorum.

konunun tartışılmasına bile gerek yok. türkiye'de kuantum, cern tartışılıyor, konu dine bağlanıyor, evrim tartışılıyor, konu yine dine bağlanıyor, dna tartışılıyor, kopyalama filan, konu yine dinde; her şey dine bağlanıyor. bu ülkede bilim konularını bile ilahiyatçılar tartışıyor. bu ülkede kaale alınan adamların birçoğu yobaz lan; daha nasıl eleştirel olunacağını bile bilmiyorlar. vah ülkem vah, ateiste takılan kapakmış. ne desem gg artık, prime time'da yayımlanan tartışmanın içeriğine bakın hele.
  • bir müslüman olarak diyebilirim ki, kapak mapak değildir.
    (bkz: başkaları adına utanmak)

bilim dini ispatlamak zorunda değildir.
    bilim kutsal kitaplarda yazanların sağlamasını yapma gereksinimi duymaz arkadaşım anlayın artık bunu.

şimdiki zamanda, 1500 yıl öncesi gibi yaşamaya çalışırsan daha çok sömürürler seni.
  • türkiyedeki her bilimle alakalı programa ilahiyatçı getirilmesini ve kısa süre içinde olayların bilim vs. din tartışmasına dönmesini sorgulatmıştır.
    bunlar iyi ihtimalle dikkat çektiği için reyting amaçlı yapılan şeyler kötü ihtimali düşünmek bile istemiyorum.
    programı terk eden fizikçi kim bilmiyorum ama videodan anlayabildiğim kadarıyla böyle tartışmalara girecek biri değil. kendi açısından en doğrusunu yapmıştır.
    o dalga geçen, gülerler diyen gevşek ağızlı abi ayrı bir mesele. asıl türkiye'de bilimsel tartışmaların bu seviyede programlarda yapıldığını görseler o zaman gülerler.
    edit: merak edenler için bahsedilen konu http://en.m.wikipedia.org/wiki/multiverse
  • bir cahille asla tartismayiniz.
    sizi cehaleti ile kendi seviyesine cekip tecrubesi ile alt eder.

bana bu sozleri hatirlatan fiil.

gözlerinizi yummuş bir filin hortumundan tutmuşsunuz, bu sadece bir hortum fil mil yok diye israr ediyorsunuz. aksini soylesek kulaklarinizi kapatip lalalala diye bagiriyorsunuz, soylemeye devam edersek ustumuze saldiriyorsunuz. oysa gozlerinizi acsaniz filin butununu goreceksiniz. sizin gozleriniz gerceklere bu denli kapaliyken nasil anlatalim ki biz size gercekleri?

sadece tanri'nin nereden geldigini aciklayin bana, "ezeli ve ebedidir" martavalina basvurmadan. bilimde "ezeli ve ebedi" hicbir sey yoktur, her sey akar, degisir, baslar, son bulur. ya tanrinin var olmadigini ikrar edeceksiniz ya da fikirlerinizin bilim disi oldugunu kabul edeceksiniz. ezeli ve ebedi seyler metafizikte vardir, bilimin diyalektiktir ve materyalisttir. uzgunum olumden sonra hayat yok, keşke olsa, biliyorum zor ama bunu kabullenin, korkmayin.
  • youtube u kapatan gerici hukumet yandasinin youtube linkini paylastigi video. birader kapak demissin de dincinin kapagi yasak baski ve zulumdur.
hesabın var mı? giriş yap