• sözleri nasıl olursa olsun işin içine kamuran akkor' un sesi girince eminim ki yine kahırdan öldürürdü bu şarkı.

http://fizy.com/s/10y8ai
  • hafif yağmurlu bir yaz gecesiydi bu şarkıyı dinlediğimde..en felaket yazımızdı...çocukluğumun en güzel mirası biricik süpersonic çocukluk arkadaşım aşk acısı çekiyordu ve bizde ağlıyorduk..giriş kısmındaki cicicikliyumm kısmında bile gözyaşlarımıza hakim olamıyorduk..

ya gerçekten böyleydi yada yamuk hafızam beni yamultuyor..belki de böyle olmasını istediğim içindi..
    o değilde durduk yerde adama çok pis koyar be!
    "dost üzülür düşman güler"
  • sanatçının 1986 yılında çıkan sev yeter isimli albümünde yer alan, yürek yakıp yağmalayan bir şarkı. kamuran akkor acımadan söyler, biz de dinleriz. sözleri ali tekintüre'ye aittir.

(bkz: ali tekintüre)
  • ilk görüşte aşık olduğum, ayrılmamızın üstünde iki sene geçmiş olmasına rağmen hala hatırlayınca içimi cız ettiren eski sevgilimden biz birlikteyken gelen bir mailin ekiydi bu şarkı. onun genel müzik beğenisinden doğan beklentimle şarkıyı açtım. şarkının başlamasıyla 'bu ne ya?' diyerekten dumur oldum hatta 'ıyyy iğrenç, inanmıyorum' gibi tepkiler de verdim, şimdi yalan söylemeyeyim. ama tabi şarkıyı dinledikçe bu tepkilerin yerini 'markete giden var mı? bana 2 tane bira alır mısın? şişe olsun...' lar aldı. üstüne bir de biz ayrılınca gerisini siz düşünün artık.

tanım: kamuran akkorun alev alev insanın içini yakan şarkısıdır.
  • ilk defa bursada bir arkadaşın düğününde dinlemiştim bu şarkıyı elimde ki bira bitmeden yenisini istemiştim oyle bi sarkıdır. (bkz: anlatılmaz yaşanır)
  • bu şarkıyı ilk dinlediğimde 12-13 yaşındaydım, bir kaç sefer dinlemiştim ve o son dinleyişten bu yana yıllaaar geçmiş ama ben o günü dün gibi anımsıyorum.ne çabuk geçiyor zaman.
  • arabesk şarkı yerine bir klasik olarak adlandırılması gereken kamuran akkor eseri. ruhunuzda bıraktığı iz tahmin edebileceğinizden çok daha fazla...
  • damar damar üstüne binmiş gibi hissettiren zalım, hayın şarkı.

kamuran akkor sen söyle, biz ölelim.

bu yara emrine âmâde!
  • boğazın istem dışı hareketlenmesi ve ne yapacağını bilemeyip düğümlenmesine neden olan şarkı.
  • günde bir kere dinlemezsem kendimi gerçekten ateşlere atasım geliyor. resmen müptelâsıyım. bir de nargile sâfalarımızın ilk şarkısıdır. böyle başlayınca dumanın sonu gelmiyor haliyle.
hesabın var mı? giriş yap