*

şükela:  tümü | bugün
 • daha önce başka bir başlıkta incelendi mi bilmediğim az önce denk geldiğim videonun adı.

  edit: linkler leyla
 • basının dikkatini çekemeyecek bir video. izlenme rekorları kırsa bile sosyal medyayı çalkalayan erdoğan videosu diye bir başlık göremezsiniz. yıllardır bilinen, kaydı olan sümeyye'ye 20-25 gibi gitmesi lazım olayındaki 20-25'in ne olduğu bile bir gazeteci tarafından daha sorulabilmiş değil.
 • başbakanın belli ki kafası çok karışık, yapmak istedikleriyle amerika'nın yaptırmak istedikleri çoğu zaman birbirini tutmuyor.. sonucunda da bu tarz saçmalamalar ortaya çıkıyor..

  bu adam başbakan olmaya yetkin biri değil.. beceremeyeceği çok önceden belliydi zaten..
 • (bkz: çarkcı)
 • ana akım medyada yer alamayacak videodur. milyonlarca kez izlense, sosyal medyada olay olsa dahi yayınlanmaya cesaret edilemez, maalesef. sonra bu ülkede adalet, demokrasi var değil mi? korku imparatorluğu yok değil mi? hadi canım.

  tüm bunlara rağmen onu sonuna kadar savunacak tonla insan var. burada sorgulanması gereken tüm bunlara rağmen ona tapan, -evet yanlış yazmadım tapan diyorum- ne dese yapacak tonla kişiler var. adamı ikinci peygamber olarak gören kişiler var partisinde bunu hepimiz gördük açıklamasını falan. referandumda bile "recep tayyip erdoğan ne diyorsa doğrudur, evet diyeceğim" diye konuşan çok insan vardı.

  muhalefetin basiretsizliği, müthiş bir dönme makinası olmasına rağmen baskıcı iktidar olduğu için rte, sinmiş medya ve tüm bunların üstüne halkın bu kadar düşünmeye gerek duymaması, önündekileri görememesi nedeniyle bu kadar dönmeye/çarka, yalana rağmen hala iktidar kendisi. ne diyelim.
 • önce güldüren sonra insanı hâline acıyıp ağlatan video.
 • açıkçası beni gururlandıran bir video. başbakanımız ilahi aşkla yunmuş bir tasavvuf ehli olduğunu gözler önüne seriyor.
  (bkz: bir ben vardır bende benden içeri)
 • benzerlerinin çığ gibi çoğalması gereken videodur. bugün youtube'de gerek erdoğan'ın gerekse de diğer akp mensuplarının binlerce konuşması yer almaktadır. youtube'deki diğer akp karşıtı videolarının hiçbiri bu kadar vurucu değildir çünkü videoyu hazırlayan kişi ya da kurumlar mesaj verme kaygısının suyunu çıkardıkları için, üzerine bir de kendi reklamlarını çok yoğun ekledikleri için, mevcut resme odaklanması gereken izleyicinin ilgisini kaybetmesine yol açmaktadırlar.

  bütün muhalefet partileri ve onların mensupları sosyal medyayı çok iyi kullandıklarını zannederken hiçbiri böylesine vurucu, net, lafı dolandırmadan ortaya resmi serememişlerdir. siyasi hafızası zayıf bir millet olmamızdan mütevellit bu ve benzeri videolar suyu çıkarılmadan, belden aşağı vurulmadan herkesin seyrine sunulmalıdır. amatör olarak herkesin de artık online video editing bile yapılabilen şu ortamda ulusal kanal sığlığına kaçmadan böyle videolar yapması gerekir.