şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
 • hoca haric erkek karakterleri fena halde beta.

  --- spoiler ---

  sinan
  sikip gecen adam gibi duruyordu ama duygusal olarak oldukca zayif. kadinsiz duramiyor. sinan'in ne is yaptigindan özellikle bahsedilmiyor cünkü belli ki sinan icin isi artik önemli degil. adamin hayati seks yoksa da mastürbasyon.

  yasin
  kadinlarla tartismalarda hemen sinirleniyor. sadece karisina karsi degil; meryem'e karsi da. sürekli soruma cevap ver demesi, aslinda, anlasilmadigi düsüncesinden ve özgüvensizliginden ileri geliyor.

  hilmi
  tipik nice guy. meryem ile evlendikten sonra meryem ortadan kaybolur, bu da esra erol'a cikip geri dön diye aglar.

  civan
  gülbin'in ablasinin kocasi. öyle bir karinin dirdiri cekilir mi abi? sen nasil bir kilibiksin? dizide en acidigim karakterdi.*

  peri'nin babasi
  sadece bir sahnede görüyoruz. bir köse yazisi okudu ve karisindan azar yedi! o kadar zengin ve entelektüel ol ama köpek muamalesi gör, yazik.
  --- spoiler ---
 • bizim millet cidden çocuk kalmış bir millet. diziyi gerçek sanıyor, ya da x nerde y nerde, z öyle mi diye yaklaşıyor.

  sanat "temsilleri" kullanır, sanatçı yorumunu katar.

  evet sen yalıda oturmayan bir halk tv/yözdil'ci de olabilirsin, phd sahibi bir akp'li de. her bir tipi her bir detayıyla gösteremez bir dizi. sanatçı örnekler/örneklem yapar, ortak noktalarını yansıtır.

  lost'daki ada da yok mesela?

  twitter'da "bu ülkede anamuhalefet partisi liderini dövdüler, o niye yok" demiş biri. gülüp de geçemiyorsun böyle bir sığlığa. ya sabır.
 • diğerlerini bilmeyen öbürküler için çok efsane dizi. ama diğerlerinin içinden çıkmış ya da hâlâ orada olanlar için ziyadesiyle bayık dizi. yine de herkesler ne gördü anlamaya çalışmak için inat ve sebatla izleyeceğim.
 • ülkenin tam özeti. kuşe baskılısından... herkesin psikolojik sorunları var, herkes ağır bunalımda. herkes kanının son damlasına kadar çökmüş, herkesin taşmak için son damlası kalmış. ancaak; ancak ona rağmen herkes yaşamına devam edebiliyor. spoiler mpoiler yok. spoiler'ın ta kendisini yaşıyoruz zaten. spoiler hayatımız.
 • top rated tv 44 olmuş ımdb'de daha da artacak şahsiyetin 24.lüğünü zorlayacak gibi yolu açık olsun.
 • ilk bölümü izledim. her şey güzel gidiyordu, taa ki sinan bey’in sevgilisinin, perinin psikiyatristi olduğunu görünceye kadar. yapmayın bunu be, yapmayın diye haykırdım. yeşilçam tesadüfleri içimize işlemiş sanırsam.

  tanım: yeni netflix şeysi, sonunda editleyeceğim.

  edit: oyunculukları iyi, detayları şahane, senaryosu yer yer klişeye kaçan normal sayılabilecek bir dizi. izlenir, 7/10.
 • --- spoiler ---

  finalde imamin kiziyla hdpli kiz konyaya okumaya gittiler. iste bizim yerli ve milli lezbiyenlerimiz.
  --- spoiler ---
 • o değilde karavanıyla doğada tek tabanca takılan 70lik cami hocası mı olur amk? olsa olsa kimya hocası olur.

  (bkz: breaking bad)
 • aralıksız izleyip bitirdiğim dizi.
  senarist gerçekten (bkz: berkun oya) ülkemiz insanlarını iyi gözlemlemiş, güzel konulara değinmiş.
  çoğu kişinin farkında olduğu ama üzerinde durmadığı olaylar işleniyor. güzel de mesajlar veriyor. tebriks.
  “bastırılmış duygular” insan psikolojisinin en en en önemli konularından birisi. daha çok öğrenelim ve öğretelim.
 • diyalog yazarının eline sağlık. gerçeğin bu kadar iyi pişirildiği içeriğe az rastladım.
  öykü karayel, meryem karakterini öyle güzel içselleştirmiş ki bundan sonra uzun bir süre kendisini meryem olarak bileceğim. senaryoya gelince izleyiciyi ters köşeye yatırmış olmak için yazılan onca senaryonun arasında bir başkadır gerçekten bir başka.

  8 bölüm gerçeğin buruk tadının bazen ağır geldiği anlar yaşatsa da bir çırpıda bitiverdi. yazanın, çekenin, oynayanın, ışıklandıranın, resmedenin, hayal edenin herkesin eline sağlık.

  şu miksaj işini kotaramıyoruz yalnız. diyalogları rahatça duyabilmek için sesi açtığım her seferinde yasin'in bağırışlarıyla sesi kıstım.

  son söz olarak da şunu diyeyim, dizinin başardığı bir duygu var. normalde kendine en uzak bulduğun yaşam ve düşünce tarzına sahip insana bile sımsıkı sarılma isteği uyandırmak çok büyük bir başarı. bravo size.