*

şükela:  tümü | bugün
 • ayten alpman'in 23 mayis'ta cikacak son albumu. bu yastaki sesi ve yorumuyla sasirtacak (1930 diye bilsek de... :)

  http://www.ossimuzik.com/aytenalpman1.php

  1- seninleyim (e penso a te)
  söz: fikret şeneş müzik: lucio battisti
  düzenleme: sadun ersönmez

  2- yaz yağmuru
  söz-müzik: serdar ortaç
  düzenleme: sadun ersönmez

  3- her yaşin ayri bir güzelliği var
  söz: fikret şeneş müzik: garo mafyan
  düzenleme: sadun ersönmez

  4- erkekler ağlamaz
  söz-müzik: nilüfer yumlu
  düzenleme: sadun ersönmez

  5- söyleyemedim (face a face)
  söz: ülkü aker müzik: l.de suza
  düzenleme: sadun ersönmez

  6- pencere
  söz-müzik: iskender timur tursen
  düzenleme: kamil özler

  7- sesini duyur
  söz: seda akay müzik: cenk taşkan
  düzenleme: kamil özler

  8- herkes kendi yolunda ( koursa thanatou )
  söz: ülkü aker müzik: g.parios
  düzenleme: kamil özler

  9- sen benim şarkilarimsin
  söz-müzik: ilhan şeşen
  düzenleme: sadun ersönmez

  10- arkadaş (düet: halit ergenç)
  söz-müzik: şanar yurdatapan
  düzenleme: sadun ersönmez
 • 30 yildir album yapmamis olan ayten alpman'in bir nevi sevenlerine gonul borcu odedigi, kac yasinda olursa olsun sesinden bir sey kaybetmedigini gosteren jazzy sarkilarla dolu dinlenesi/edinilesi albumu...
 • tanri'nin ayten alpman albüm yapsin seklindeki yakarislarimizi cevapsiz birakmayisidir. yillar sonra simdi daha da incitici sesi. bir sonu cagirmadan, orada öyle var oluyor. anka kusu gibi küllerinden doguyor bunca zamandan sonra. cok yasasin, cok söylesin insallah.

  darisi hümeyra'nin basina.
 • mephistonun önünden geçerken ,tam da lise arkadaşlarımla mezuniyetimizin 20.yılı için toplanmışken bizansta.."her yaşın başka bir güzelliği var" diyen sesini duyar duymaz ayten ablanın ,20 kişi birden içeri dalıp aynı albümü almamıza konu olmuş albüm..iyidir,güzeldir,budur!!
 • google 'a "mp3, full album, indir, download" olarak düşmüş (kötü yola düşmek) albüm.
  korsan a hayır *!
 • baştan sonra efektif bir albüm. bilindik parçaları ayten alpman yorumuyla dinlemek gerçekten keyif verici.

  yalnız albümün adı "bir başkadır".
  "bir başkadır ayten alpman" değil.
 • /--/
  popüler müziğimizin anıt isimlerinden ayten alpman'ın albümü, hemen hemen herkesi şaşırttı. koyu hayranları dahil, hemen hemen hiç kimse ayten alpman'dan yeni bir albüm beklemiyordu artık. müzik piyasamızın işleme biçimi, bu piyasaya 'hakim' olanların kafa yapısı herkesin malumu olduğu için, hiç kimse alpman ya da muadili başka bir 'çınar'dan yeni bir şarkı, yeni bir kayıt bekliyor değildi. alpman ve benzerlerine saygıda kusur etmiyor, seviyor-sayıyor, arada bir eski şarkılarını derliyor toparlıyorduk ama, yeni bir şey yaptırmayı ya da sıfırda bir projenin merkezine onlardan birini almayı da hiç akıl edemiyor, düşünmüyor ya da istemiyorduk. o çağ ya da dönem ile işimiz bitmiş gibi yapmak daha kolaydı tabii; kim uğraşacak, kim zorlanacaktı ki? "(bir başkadır benim) memleketim" ile dillere marş olmuş, "tek başına" ile 7'den 70'e herkesi duygulandırmış-ağlatmış ve "aliye" dizisinde "ben varım" ile (bu şarkıya aşık mehmet bilâl'in katkılarıyla) yeniden dört bir yanı sarmış olan alpman gibi birine uzak durulamayacağını düşünenler dahi yanılmıştı. stüdyo mütüdyo, yeni şarkı filan hak getireydi; yeni şarkıları, yeni ve genç şarkıcılar söyleyebilirdi; ya da bir kısmı söyleyemese bile, bu imkan ancak onlara tanınabilirdi. belirli bir yaşın üzerinde olanlar kenarda sessizce durmalı, yeri ve zamanı geldiğinde görecekleri saygı ile yetinmeliydi. neyse ki yanlış hesap, kaç yıl geçmiş olursa olsun yolunu bulup dönebiliyor. alpman'a yıllar yıllar sonra bizi kavuşturan son albüm, son derece şık, son derece zeki bir proje. "ayten alpman, kendisinden sonraki kuşakların şarkılarını söylüyor," şeklinde özetlenebilecek bu albümde, "arkadaş" gibi hayat kurtarmış, "seninleyim" gibi aşkın ölümüne bir tutku olduğunu kafalara ve yüreklere kazımış, "sen benim şarkılarımsın" gibi "aşkın en saf hali"ni tanımlamış şarkılar var. bu ve diğer şarkılar, alpman'ın yıllara meydan okuyan yorumculuğu ve sadun ersönmez'in çoğu şarkıya eklediği (ve alpman'ın, geçip giden yılların sesine eklediği yorgunluğun da zenginleştirdiği) caz tınısı ile eski hallerinden tamamen farklı şarkılar haline gelebilmiş. bilinen bir şeydir, tekrarlayalım: iyi ya da kötü şarkı yoktur; söyleyen-seslendiren şarkıcıdır iyi ya da kötü olan; ve de çalan-eşlik eden-düzenleyen müzisyen(ler). "bir başkadır…" albümünde, hem yorumcu hem müzisyenler dört dörtlük olunca, "yaz yağmuru" gibi çoktan tarihe karışmış bir serdar ortaç şarkısı bile kanatlanmış, yılların ötesine taşınmayı garantilemiş.
  /--/

  alıntı : "naim dilmener yazdı." *

  katılıyorum 1: albüm'ün adı bir başkadır
  katılıyorum 2: "serdar ortaç şarkısı bile" kanatlandı, kuş olup uçtu..
  zaman zaman klasik müziğin bile yorucu geldiği şu aylarda, bendenizi vokal ile yeniden tanıştıran albümdür..
  onur duydum ayten hanım.
 • türkiye'de yapılmakta olan müziğin içinde inci gibi parlamakta olan albüm.
 • yorum ve kayıt kalitesi olarak türk müziğinin zirvelerindendir.