şükela:  tümü | bugün
  • dünya üzerindeki, zannımca, en güzel olaylardan biridir.

bebek sizin olsun veya olmasın, belli aralıklarla onun büyüyüp artık ses çıkarmaya başladığını, yürümeye başladığını, sizi anlamaya başladığını, etrafındakileri takip etmeye başladığını, istediği şeyi işaret etmeye başladığını izlemek gerçekten şahane bir şeymiş.

bilmiyorum, belki de basit bir şeydir ama bana çok ilginç, sıradışı bir olay gibi geldi.
    ya da yaşlanıyorum ve bu bende farklı etkiler meydana getiriyor.
  • artık kpss'ye hazırlandığını görünce hiçbir romantizmi kalmaz.
  • dünyaya ilk geldiği anda aşık olursunuz ona büyüyünce yaptığı her şeyden ne kadar keyif alsanız da o ilk anlarında minicik elleriyle ancak tek parmağınzı kavrayıp sıkmasını unutamazsınız hiç.. eski fotoğraflara bakınca ne zaman bu kadar büyüdüğünü anlayamazsınız ve ondan önceki hayatınızda nasıl bi boşluk olduğunu, o boşlukla nasıl yaşadığınızı hayal bile edemezsiniz. ağzından çıkan tek kelime, yüzündeki tek gülüş bütün kötülüğünüzü almaya yeterken bir gün karşılıklı oturmuş sohbet ettiğinizin farkındalığına vardığınızda dünyanın en mutlu, en kırılgan insanı oluverirsiniz birden. gözünün içine bakıp ufacık şeylerden bile saklayarak büyüdüğü her anı izlediğiniz minik bebek artık gerçek dünyaya yaklaşmıştır çünkü ve dışardaki kötülüklerin ona zarar verme ihtimali bile kırmaya yeter sizi.. yaşanabilecek en güzel duygu, yaşayacağınız en büyük aşklardan biridir bir bebeğin büyümesine tanık olmak. bütün zorluğuna rağmen, onsuz hayatınızdaki özgürlüğünüzü özlediğiniz anlarda bile kalbinizin derinliklerinde asla istemezsiniz tekrar onsuz olmayı.
  • çok büyük bir öğreti. bakışı, duruşu ve hareketleri her geçen gün evrimleşirken nasıl oluyor diye hayret ediyorsun..
  • pek yakında yaşayacağım tecrübeler bütünüdür. belki aylar sonra bir edit gelir buraya.