şükela:  tümü | bugün
  • çok uzaklarda kalmıştır. ya ben bunadım ya da uzun, upuzun bir zamandır (ismi önemli değil) kalecimizin penaltı kurtardığını hatırlamıyorum.
  • vaktiyle soyadını hatırlamadığım penaltıcı ramazan'dan beri gelmeyen günlerdir. hatırlayan varsa yeşillendirsin o penaltılarda panter, en basit şutlarda kova olan ramazan'ın tam adını.

edit: tamam beyler, ramazan kurşunlu idi ismi. hani mahalleden çevrilmişçesine pozisyon alma fukarası ama penaltılarda bala göte kurtaran.
  • işte biz o gün tükeneceğiz...
    tanım: ciddi anlamda zorlasam da kendimi hatırlayamadığım kurtarıştır
  • zamanında tam hatırlayamıyorum ancak 93/94 yılları civarında ali sami yen deplasmanında maç 1-1 iken son dakikalarda galatasaray penaltı kazanmıştı. ben "tüh be gitti maç" (insan çocukken küfür etmiyor en azından bizim zamanımızda öyleydi lan bile demezdik) falan derken topun başına geçen tugay kerimoğlu, topu kalenin ortasına vurmuş, bizim emektar zafer öğer de köşeye uçmasına rağmen top ayağına çarptığından penaltı kaçmıştı. şansla da olsa öyle veya böyle bir beşiktaş kalecisi penaltı kurtarmıştı. o dönemler 8-9 yaşlarımdayken tam çözememiştim ama ilerleyen dönemde valerenga şokuyla nasıl bir takım tuttuğumu hafiften anlamaya başlamıştım. bak aradan 20 küsür sene geçmiş, maçın oynandığı tarihten sonra doğan çocuklar reşit olmuş, maçtan 6-7 sene sonra fenerbahçe'de oynayan souleymane oulare'nin oğlu 2015'te beşiktaş'ın rakibinde forma giyiyor ben hala dün gibi o penaltıyı aklımdan çıkaramıyorum niye çünkü onu unutturacak bir penaltı kurtarışı görmediğim için ya ne olacaktı.

edit: hafızam beni yanıltmış spanishbeerhouse'un entry'yi okuyunca jeton düştü benim izlediğim maç 95/96 sezonundaki galatasaray maçıymış ve kale de zafer değil şener kurtulmuş varmış.
  • yanılmıyorsam göteborg maçında fevzi bir penaltı kurtarmıştı...

akılda kalanın işte o an olduğu gün...
  • renktaşlarımın hafızalarının zayıf olduğunu göstermiştir. zira pancu penaltı kurtaramamış sadece köşeyi doğru tahmin etmiştir.son hatırladığım kurtarılan penaltı ise 0-0 biten bir gaziantepspor macında fevzi tuncay'ın kurtarmış olduğu penaltıdır.

edit: niye sildin panpa. olur böyle şeyler. :). 2003 yılında cordoba'da antepde penaltı kurtarmıs. amour a teşekkürler
  • (bkz: sana geldiğim gündür)

yok lan bu başka birşeydi.*
  • allan mcgregor isimli kova kalecimiz akhisar belediye spor'dan 4 yediğimiz maçta bir penaltı kurtarmıştır sir samet aybaba döneminde.