şükela:  tümü | bugün soru sor
 • müslüm gürses'in 1991 senesinde çıkardığı bir bilebilsen-zalim albümünden güzel bir şarkı. sözleri ahmet selçuk ilkan'a müziği de burhan bayar'a ait. müzik daha çok cahit berkay'ın film müzikleri havasında.

  gözlerim kapıda kulağım seste
  bir gelebilsen ah bir gelebilsen
  bu nasıl bir sevda bu nasıl bir aşk
  bir bilebilsen ah bir bilebilsen

  hasretin bölerken uykularımı
  çaresiz gizledim duygularımı
  seni kaybetmenin korkularını
  bir yenebilsem ah bir yenebilsem

  ömrünün yoluna serildiğimi
  gözümde yaş olup dizildiğini
  çılgınlar misali sevildiğini
  bir görebilsen ah bir görebilsen...
 • liseden bu yana yani yaklaşık 6-10 yıldır sadece müziğini hatırladığım ve aradığım, sözlerini bilmediğim için ara sıra mmm diye mırıldanabildiğim, ve bugün patlamak üzereyken duyduğum şahane şarkı.
 • geçen gün dolmuşta dinleyerek hem kendime hem de müslüm gürses'e olan hayranlığıma hayranlık katan şarkı.sözlerinin sadece "bir bilebilsen ah bir bilebilsen" kısmı ezberimde.benim şabalak mutluluğum, girişteki kemanların "hayat devam ediyor lan, baksana şu namelere" dercesine bastığı notalardır.

  valla kıığ, çok güzel gerçekten:

  http://www.youtube.com/watch?v=ydrun9imgdq
 • çok samimi, çok içten, bir müslüm gürses parçasıdır. duygular bu kadar safiyane bir şekilde ifade edilebilirdi ancak.
 • süper melodisiyle kendi içine çeken en özel müslüm gürses şarkılarından. öyle aman bu arabesk şarkıdır falan denmemeli bu tarzın çok fanı olmayanları bile etkileyebilecek hafifliktedir.
 • (bkz: #31328313)
 • 1998 senesinde müslüm baba kral fm'e konuk olmuştu, bütün dj'ler başında, gezegen mehmet de sürekli bir hürmet halinde. sonra canlı yayına birisi bağlandı:

  -müslüm baba seni çok seviyorum. bir şarkıyı canlı alabilir miyiz?
  -berhüdar olun tabii ki
  -bir bilebilsen'i istiyorum
  -?!?!?!
  (sessizlik)
  -o hangi şarkıydı yahu?

  müslüm gürses bu şarkıyı hatırlayamadı ve tabii bi anda panikledi dj'ler. erdem hemen bi kuple verdi hatırlasın diye bu şarkıyı, lakin baba hatırlayamadı ve başka telefon konuğu aldılar yayına :)

  ne zaman görsem dinlesem bu hatıra gelir aklıma... mekanı cennet olsun.
 • ceylan da söylemiş güzelim şarkıyı.

  kusacağım birazdan.

  güzel şarkıları bırakın öyle kalsın rica ederim.
 • ceylan versiyonuyla yıkımını yaşadığımız güzide müslüm baba şarkısı. müslüm baba üzerine, yorumu üzerine tek laf etmeyeceğim. orkestrası da dahil olmak üzere mükemmel iş tabi ki.

  gel gelelim ceylan versiyonuna.. buradan düzenlemesini yapan zat'a seslenmek istiyorum. bre birader.. belli ki ceylan'ın sesi zaten bu şarkıya uygun değil. sen de çıstak tonlarda bişiyler yapmaya çalışmışın. halbuki bu şarkıyı ilk 20 saniyesindeki enfes ötesi girişle sürdürsen harikulade bişiy olabilirmiş. o ilk 20 saniyeyi başa sarıp sarıp dinliyorum. dehşetengiz güzel olmuş. geri kalanı da bi o kadar rezil.

  ilk 20 saniyesini zevkle dinlemek için geliyor
  http://www.youtube.com/watch?v=xjjxopkn8_8