şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: yooğamua)
  • 2100 kalori, ortalama bir boyda ortalama bir kilodaki insanın sadece bir günde yaktığı kalorinin yüzde seksenine denk gelir ki bu ortalama insan, gün içinde sevişmiş, sıçmış, yürüyüş yapmıştır.

2100 kalori, yaklaşık 3 öğüne denk gelir.- ağır yemekler hariç, hamur kızartması, patates kızartması gibi -

2100 kalori, düzenli spor ve diyet uygulayan arkadaşların yaklaşık 2 günlük kalori alımına denk gelir.

şimdi ben bunu neden yazdım, neden böyle bir amacım var.çünkü 2100 kaloriyi tek bir öğünde tek bir pizza ile almak ne demek buna bir açıklama getirdim.neden getirdim, çünkü fast food eşittir para tuzağı virgül sağlıksız insandır.

onun yerine anne menşeili kıymalı hamur kızartması yiyin, en azından amerighan totoşlarını zengin etmeyin, mahallenizdeki abdullah abiyi, mahalle kasabınızı zengin edin.mutlu edin, mutlu olun.
  • yaşadığım ilçede pizza yapabilen hiçbir şirket olmadığı için, beni etkilemeyen durum.

not : evet amk, sırf pizza olmadığı için baklavalarım 8 tane oldu.
  • hep orta boy yediğimden beni etkilemeyendir.
  • kalori denince yediğim çubuk krakere baktım 100g'da enerji(kj/kcal) 1631/385 yazıyor. ya pizzanın kalori hesabı yanlış yada ben pizza diyetine başlıyorum. sürekli pizza yiyerek fit kalacağım. aman sabahlar olmasın.
  • on yüz bin milyon lira olması kadar önemli değildir.
  • gerçekse çok üzüleceğim durumdur.
    bilgisi olan yazarlar ulaşırsa sevinirim. mesela ince hamur büyük boy bir (bkz: quatro formaggi) pizza kaç kaloridir? ben bugün (bkz: pizza il forno)’da bunu tek başıma yiyip üstüne bir tiramisu gömdüm de öğlen yemeğinde. :(