• adana’da polis tarafından vurulan ali el-hemdan isimli gencin babasıyla telefonda konuşan tayyip erdoğan, ali’nin canına karşılık babasına, iki eşine ve ali’nin 18 kardeşine vatandaşlık verdi! (bkz: https://gazete.red/bir-cana-21-vatandaslik/)

tayyip erdoğan polis tarafından vurularak öldürülen ali el-hemdan’a “şehitlik” temenni etmiş
  • resmen kandirmislar merhumun ailesini...

rivayet odur ki;

cocugu okula baslayacak bir suriyeli gocmene demisler ki;
    tc vatandasi ol cocugun okulda rahat eder.
    bu da gitmis basvurmus bir sekilde olmus.

cocugu hastalanmis tedavi olmus ilaclarini yazdirmis.

eczane'ye gitmis katilim payi istemisler.
    suri suri demis.
    bakmislar hayir sen tc vatandasi olmussun...
    artik para odeyeceksin!

kadin bagira bagira isyan etmis beni kandirdilar.
    kandirildim.
  • polislere sabırlar diliyorum. artık bunlar kendilerini öldürtene kadar polisi tahrik ederler.
  • nasil kendi karar verebiliyor boyle seylere aklim almiyor. nasıl bir kisiye koca ulkenin vatandasligi emanet edilebiliyor. karsisinda basin olmadigi icin her seyi kendi istedigi gibi yapabiliyor. eksisozluk olmasa gorup duymayacagimiz hadise.

edit: imla
  • +polis tarafından yok yere öldürülme
    +18 kardeşli suriyeli mülteci aile
    + cumhurbaşkanının keyfine göre vatandaşlık dağıtması

neresinden tutsan elinde kalıyor. ülkenin haline bak.
  • haberi okumadım, doğruluğunu da bilmiyorum, konu hakkında da yorum yapmayacağım ama sadece şunu merak ettim. haber doğru ise, bu kişinin iki eşi var ise, iki eşine birden hangi hukuki dayanakla vatandaşlık verilmek düşünülüyor?

türk hukuku'na göre 1'den fazla evlilik yok hükmündedir de ondan soruyorum : )
  • herşeye kemalist zırvası diyen oç troller sıktınız artık aq
  • vatandaşlık bedeli ağır olmuş. oysa 250 bin dolarlık konut alışverişine vatandaşlık bedavaydı.
  • lan vatandaşlık nasıl böyle verilebiliyor? bir de oy kullanacaklar öyle mi?
  • aktroll'ün birinin recep tayyip erdoğan'a kemalist dediği ilginç olay.

vatandaşlığı veren, şehitlik temenni eden cumhurbaşkanı benim anladığım kadarıyla.

bütün olay cumhurbaşkanıyla alakalı ve sen gelmiş kafa siken kemalist zırvaları diyosun.

oha adam bildiğin rte'ye kemalist, yaptıklarına da kafa siken zırvalıklar demiş.

emniyetgm'ye bildirelim.
hesabın var mı? giriş yap