• 68 yaşında emekli bir abimizin sözleri, aslında hepimizin durumunu izah eden cümleleri. gerek sağlık, gerek ekonomik ve gelecek kaygılarımızın dip noktalarını yaşadığımızı düşünürsek, bundan daha iyi bir tarif olamaz.

link
  • ender duymuşumdur bu kadar güçlü cümle. beynimde dönüyor cümlenin her yanına sinen vurgusu, mutsuzluğu, çaresizliği...

"ben 68 yaşındayım. yapamadığım o kadar çok şey var ki bazen oturup düşündüğümde hep pişmanlık. ya bir canımız var, başımıza bela olmuş."

konu: geçim sıkıntısı.
    yapamama gerekçesi: parasızlık

https://twitter.com/…mez/status/1346189886110519311
  • her şey çok güzel olacak gibi dillere pelesenk olması gereken bir cümle. cover photo olarak kullanmak isterdim. keşke yapan biri olsaydı.
  • şu sıralar bu cümleyi sonuna kadar yaşıyorum. sonunda can mı kazanacak bela mı bilmiyorum
  • bu kadar az ilgi çekme sebebinin, ifadedeki derinliğin tam anlaşılamaması olduğunu düşünüyorum.

kesinlikle çaresizlik daha güzel tarif edilemezdi
  • ileri derecede can acıtan söz öbeği.
    türkiye’nin siyasal islamcılar ve yardakçı ümmet milliyetçileri eliyle doyasıya soyulurken, gariban halkın nasıl da fakirleştirildiği hatta aç bırakıldığını gayet acı bir şekilde anlatmış geniş yürekli abimiz.
    medeni bir ülkede yaşasa adam akıllı bir geliri olacak, istediğini yiyip içebilecek, senede 2 kez tatile çıkabilecek, sıkıntı stres olmadan uzun yıllar yaşayabilecek, torun tombalak sevecek abimizdir.
    ama burası vahşi orta doğu, reisin şahlandırıyorum deyip kıvır kıvır kıvrandırdığı kavruk tenli gariplerin toprağı.
    mehmet cengiz milletin damına koyacaz derken haksız mıydı? damı bırakdılar, ecdada, feriştaha kadar indiler.
    ne diyeyim garip abim bana müslüm gürses’in şarkılarında tasvir ettiği vurucu sözleri anımsattın.
    bu gavatlar insanların gözünün ferini,
    emekçinin, öğrencinin, emeklinin, memurun terini,
    kıyıların, ormanların, dağların en güzel yerini,
    paramızın, madeninizin, doğamızın değerini,
    çaldılar be değerli abim.
    milyonlarca işsiz, üniversitede okuyan gençler, sadaka parasına vücudu zikilerek çalışan garipler de senin varoluş sıkıntını birebir yaşıyor be güzel abim.
    bak ne güzel tasvir etmişsin. bu bize dert oldu ama belki de bir ümit kıvılcımı abim.
    elimizden şimdilik bir şey gelmese de yakında bir şeyler değişir de umarım bu ülkenin ve senin bahtın da açılır.
    canımız bizim başımıza değil de bu soysuzlar çetesinin başına bela olur.
  • ülkenin politik açıdan inandırılmıs bir abimizin can yakıcı cümlesi. kalbimi acıttı resmen. bazen hakedildi bütün bu olanlar desem de , umarım iyi günler görür.
  • sık sık açıp dinlediğim, izlediğim, derin derin üzüldüğüm ve kendimi gördüğüm bir abimizin haykırışı olan cümle. yukarıda ki arkadaşın dediği gibi çaresizliği bir cümleyle bu kadar anlatabilirsiniz. abinin gençliği heba olmuş o da yetmemiş emekliliğinde de hakkını aramak zorunda kalıyor. evinde ayaklarını uzatıp uyumak varken meydanlarda bulunuyor. peki ne için? alamadığı muz için. evet muz.
hesabın var mı? giriş yap