şükela:  tümü | bugün
 • nasıl olduğunu anlatamıcam ama adamların sanki alnında yazıyor direk belli ediyorlar kendilerini birader
 • can sıkıcı fiziki betimlemeler beklerken, inanılmaz sağlam bir psikolojik-siyasi analizle oluşturulmuş bir liste gördüm. gerçekten tanıdığım bir çok cemaatçide bu vardı. bok gibi şaka yaparlardı mesela, hiç beni dinlemediklerini düşünürdüm ve gerçekten dünya yıkılsa umurlarında değil gibilerdi.
 • 'cevabını ben de merak ediyorum mübarekler.' dediğim sorudur.
  tırsak edit: ne hizmet hareketiyle ne de hocaefendi hazretleriyle işim olmaz.
  ohal editi: 30 gün gözaltı bu, boru değil. aman diyim...
  ciddili edit: eğer son on yılda türkiye'de ikamet ettiyseniz ve hala bir cemaatçiyi görür görmez tanıyamıyorsanız o sizin öküzlüğünüz.
 • miss gibi ortamı muhabbetiyle piç eden biris varsa o kesin cemaatçidir. hangi cemaat olsun farketmez. konuyu bir şekilde kendi istediği tarafa çekmeye çalışır. ortamın amna koyar bu tipler.
 • dershanelerine gittim yıllar evvel.arkadaşlarımda vardı o çevreden..tabi akp portakalda vitamin o zamanlar..

  yani bir tanım veremiyorum tipleri şöyle olur diye. bir röfleli saçlı tayyörlü chp teyzesi gibi değiller.ama baktığın zaman 'bu da kesin onlardan' diyorsun..

  biraz saflık var,yani bu saflık gerizekalılık manasında değil bönlük derler ya ondan.

  genelde orta yolcu,barışcı,içine kapanık,sakin,kötü alışkanlıkları yok..ana avrat düz gitsen,suratına da tükürsen,kapıdan da kovsan mevlana gibi rahmet nazarıyla bakar sana,seni kazanana kadar kapını aşındırır..

  orta sınıf olmak istiyorlar,maddi imkanları var ama bilgi birikimi ve görgü olayı sıfır(biraz işte bönlükten)..

  bu adamlar 15 sene evvel(işte cep telefonlarının yeni yeni yaygınlaşmaya dönemde) o dönem çok az kişide olan zenginlik göstergesi nokia 3310 ya da telsizli panasonic gibi telefonlara sahiptiler,inşaatçılıkla falan yeni yeni zenginlikle tanışıp ailede her ferdin altına araba çekmek gibi şeyler vardı.evlerinde zenginliklerinin detaylarını farkettirirlerdi.

  zenginliğin çok fena eğreti durduğunu farkediyorsunuz.yani ayvalık yazlıkçısı,keyif ehli,atatürkçü öğretmen emeklisi gibi isteseler de olamıyorlar...
 • bu videoyuizleyen biri bu konuda yeterince donanımlı olacaktır.
 • 15 temmuzdan önce
  (bkz: badem bıyık)
 • acemilerinde zaman zaman büzüşen dudaklar, kırık bir konuşma şekli, ezik bir duruş. biraz palazlanmışlarında ise ikiyüzlülük, içten pazarlıklı olmak, samimiyetsizlik gibi verilerle mümkün olandır.