şükela:  tümü | bugün
  • yeniçağ gazetesinde taraf'ın arka sayfa anketine gönderme yaparak ahmet altan bu soruları cevaplasaydı ne derdi şeklindeki kurmaca röportajdan alıntılanıp ahmet altan'ı aşağılama vesilesi yapılan cümle
    (bkz: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…altan-5733yy.htm)
    kaldı ki yazar da bunu ahmet altan'ın kendinde bulabileceği en büyük kusur olarak hayal etmiş
  • hadsizliktir... memeyi vatana tercih eden bir vatan haininin kurduğu talihsiz bir cümledir. memeyi vatana tercih etmek resmen saçmalamaktır. ben olsam diri kalçalar derdim. meme bir miktar cerrahi operasyonla çok güzel kıvama gelebilir lakin kalça öyle mi? velhasıl, yanlış ve talihsiz bir cümle çünkü memeyle twerk yapılmaz.
  • (bkz: ben de)
  • milliyetci hezeyanlara sahip bir yazarimsinin,sahip oldugu zeka elverdigi olcude aklinca ahmet altani elestirmek icin kullandigi bir cumle. yenicag ya da ortadogu kafasindan da ancak bole elestiri beklenir.

ahmet altanin elestirilicek cok tarafi olsa da, ne vatan sevgisi ne de yazarlik konusunda onun ciragi bile olamazsiniz.
  • memesiz göğüs beş para etmez.

ancak arkadaş bir çift kadın dediğinden 4 meme eder ki bu da tercih sebebidir
  • herhangi bir vatana mı? yani bir çift kadın göğsü bizim olacak ve bu vatandan mahrum mu kalacağız? yoksa bütün vatanlardan mı mahrumiyet söz konusu? yok bu vatansa, bir çift kadın göğsünü de alır giderim yani, bir çift kadın göğsünü alıp norveç'e falan yerleşmek fena olmaz hani!

(bkz: türkiyeden siktir olup gitmek)
  • vatan'ın yerine onur'u , ne bileyim alın teri'ni falan koysak, yazıları zaman gazetesinin yanında meze olarak sunulan bu amsalak arkadaşın tercihi yine meme olurdu.
  • ben tekine bile okeyim, çift diye potu yükseltmeyin.