• taraflardan en az birinin, ilişkiyi düzeltmekten artık vazgeçmesi; evliliğin üç temel ayaklarından olan sevgi, saygı ve güvenden en az birinin eksikliği..cinsel doyumsuzluk..
  • (bkz: boşanmak) başlığını okumaya başlamak.
  • saygı bitmişse o evlilikte bitmiştir.

ne çocuk ne de para bunu değiştiremez.
  • saygısızlık, sadece taraflardan birinin isteklerinin yapılması, ortak amaçlarının olmaması, sürekli eleştiri, güvensizlik, yalan söylenmesi, bencillik, bunlardan bir tanesi bile ilişkiyi yavaş yavaş uçuruma götürür.
  • instagramdan anlıyorum. tek kişilik fotoğraflar çoğaldıkça bi sorun oluyor genelde. yoksa insan neden kocişkosu ile olan mutluluğunu paylaşmasın ki?
  • sorunları kendileri çözemeyip, yakın akraba yada ailelerine çözdürmeye çalışılması. bu olduktan sonra ise artık çok geçtir. genelde bu davranışları birey olamamış ve başkalarının ağızına bakan insalarlar yaptığından, o yüzden ya içinize gömün yada kimseye bişey demeden bu işi bitirin.

evlilik bir güç savaşı değil, karşındakini olduğu gibi kabul etmekten başka. hani o 70 aşamalı ve çok masraflı evlilik prosedürlerini yaptığınızda herşeyin çok farklı olcağına yalanına inanıp, çok küçük şeyden boşanıyosunuzya siz sadece bu müessedeyi kirletip düzgün insanların bile evlenmemesine sebeb oluyorsunuz.
  • zamanla bir şeyler eksilir, iki tarafta karşıdakine eskisi gibi ilgi göstermez ve hatta nasılsa cepte mantığıyla kişisel bakımı azalır. saygı, sohbet ve hatta seks dahi bitmeye başlar.
  • duvara karşı filminin şu sahnesinde sibel kekilli'nin karşısındaki kanepede oturan 3 kadının sordukları sorular, verdikleri diyalog tepkileri ve mimikleri, eşlerinden boşanmalarına yahut boşanma düşüncesinin piminin ateşlendiğine delalettir.
  • ben sosyal medya paylaşımlarından çözebiliyorum artık.

eski arkadaş ve dostlarımdan gayet uzak yaşıyorum ve haliyle neler olup bitiyor sadece sosyal medyadan takip edebiliyorum. ama bu dinginlik gıybet konusunda beni on tilki sezgisine getirdi resmen. paylaşılan fotodan, yüzlerden, edilen bir kelimeden neyin ne olduğunu çözebiliyorum artık. şu ana kadar üç doğru tahminim var; arada ortak arkadaşlara yazıp bu çifte altı ay veriyorum falan dediğim.

yaşasın hayatını sosyal medyada yaşayan insanlar!
  • evlenmeleri.
hesabın var mı? giriş yap