• bir bütün günümü aldı bu günlüğü okumak. bir türlü bırakamadım. tinder'da cd'yim yazan birinin, ne demek istediğini anlayamayarak geldim buralara kadar.
    bilgileneyim, donanayım derken bir başkasının hayatına sızdım gizlice.

2010-2011 yılları arasında inci sözlükte yazan 'yarrak siken kelebek'in 'anlatsam mı anlatmasam mı' başlığında topladığı anıları gibi gelmişti ilk. daha sonra hepsinin kurmaca olduğunu söylemişti bu yazar, ki ben hala ebru'nun gerçek olduğuna, ifşa olmaktan korktuğu için kurgu olduğunu öne sürdüğüne inanırım.

bu günlüğü de okurken çok açık aradım ama verdiği detaylar konusunda o kadar iyiydi ki, bir kadın olarak oldukça ikna oldum. sadece silikleşen anılar sebebiyle çelişkili yazdığı flashback'leri vardı..

ama yaptığı betimlemelerine hayran kaldım. ister gerçek bir hayat, ister değil, bazı insanlar sadece bir takım duyguları dillendirmek için bile var olmalı diye düşündürtüyor.

yaşadığı her ne varsa bugünkü o olmasında etken olan, iyi ki yaşamış.

bugün yine tanımadığım birine hayran oldum, kalbimin orta yerine koydum.
  • ah be kirli (neden kirli dediysen kendine o da ayrı mevzu, zira bunca kirli şey varken sana mı kaldı kirli olmak,olma, deme de), biz kadın halimizle kadın gibi olamıyoruz şu toplumda, zor be kirli, kadın olmak hele günümüzde ve ülkemde..!!
  • ismi gibi sadece 1 günlüktür.
  • bro bunu kimse okumaz.
    bu bildiğin destan olmuş.
  • tabiyki okuyoz günlüğü.
  • yeniler bilmez, eskiler unutmaz. kirlikedi'nin dört gözle beklediğimiz günlük anılarıdır. biz o destanı bir yıldan fazla zamandır bekliyoruz. senin haberin var mı?
  • boşalan çıksın kasıyor
  • sonunda yeni entry düşmüş günlüktür. kendini çok özletmiştir, ilaç gibi gelmiştir.
  • sonunda efsane bir yazı ile donus yaptı gönlümün efendisi. ben sorduğu soruya cevap vereyim:

"kahkahalarınız samimi, sarılışlarınız içten mi? öpüşleriniz, dokunuşlarınız ve gülüşleriniz gerçek mi? yaşadığınız hayattan mutlu musunuz gerçekten? "

hayır ve hayır. tümüne hayır diyebilirim. dışarıdan bakınca mükemmel bir hayatım var ama kazın ayağı öyle değil işte.

not: kitap haline getirilmesi gereken günlüktür.
  • temizlenmiş günlüktür.
hesabın var mı? giriş yap