*

şükela:  tümü | bugün
 • herseyi mahvetmek anlaminda kullanilir genelde. cok yaptigim biseydir
 • boktan bir durumdur. hersey bok olmustur. acisi taaa icindedir ama elden bir bok gelmez. olan olmustur zaten. ozurler, yalvarmalar ise yaramaz...
 • 'bir çuval inciri bok edip üzerine tüy dikmek" diye uzun hali de vardır.
  hatta trivia olarak buradaki "tüy dikmek" hadisesinin de orta-yeni çağ avrupasındaki 'sosyal tuvalet' kavramının bir uzantısı olduğunu, afedersiniz ortalık yere sıçan asilzadelerin sıçtıklarını elle/kürekle temizlemek zorunda kalmak istemeyen temizlikçi kadronun henüz bok sıcakken üstüne tüy (tercihen uzun) diktiğini ve bokun tüyle birlikte kurumasını sağlayıp, tüyden tutmak suretiyle nereye götüreceklerse oraya götürdüklerini belirtmek isterim.
 • bir cuval incirin kiymetli oldugu zamanlardan kalma deyim...
  bu atasozunun yerlesmesi icin muhtemelen bi sekilde berbat edilmis ve bi ton insanin vah vah demis olmasi gerekir gibi geliyor.
  bir cuval incir ne sekilde berbat olur... berbat/bok olunca kurtarilamaz bi sekilde mi berbat olur? bu konularda bi bilgimiz yok tabi... simdi verseler bana bir cuval incir bedavaya, alir miyim? almam... " abi napcam ben bi cuval inciri sen ordan bana 2-3 kilo kivi ver" demez miyim? derim
 • shirak kişisi askerden yeni gelmiş dulak kişisi için unutamayacağı bi doğumgünü düzenlemeye karar verir. hazırlıklara iki ay önceden başlar. kamerayla işe başlanır. önce dulak kişisinin taa pipisi açık poz verdirilen bir-iki aylık zamanlarından kalma fotoğraflarından çocuk sahibi olduğu zamanlarına kadar tüm hayatı fotoğraflarla belgesel kıvamında anlatılıp kameraya alınır. sonra da annesinden başlayıp hayatına girmiş herkes dulak hakkında konuşturulup kaydedilir. kardeşler, arkadaşlar, komşular, apartman kapıcısı. akla gelen herkes. şehir/yurt dışında bulunanların fotoğrafları görüntüdeyken onlarla telefonda konuşulup sesleri kaydedilir. gayet hassas bi çalışma yapılıp 2 saatlik bi kamera çekimi tamamlandıktan sonra, bu insanlar arasında gelmesi mümkün olan herkes, eve doğumgünü partisine davet edilir.

  dulak'ın akşama parti olduğundan bile haberi yoktur. bu arada, partinin ağır topu da dulak'ın "en" arkadaşı olan bizim "oğlan" (bkz: #9465333), (bkz: #9468880) dır. kendisi partiye istanbul'dan gelecek, hatta öğleye doğru adana'da olacağı halde, partinin en sürpriz kişisi olacağından gün boyu top çevirecek, akşama kadar eve gelmeden ortalıklarda arkadaşlarda falan dolaşacaktır.

  "oğlan"ın babasının huyu bilindiğinden, gelmeden baba sıkı sıkı tembihlenir, "bak ben sürpriz gidiyorum, sakın orayı arama, açık etme" şeklinde detay detay açıklama yapılır. baba delirir, "niye ben salak mıyım, bana ne diye bukadar açıklama yapıyorsunuz?" diye ortalığı ayağa kaldırır. içler rahatlar.

  parti günü arkadaş shirak'ı arar, adana'ya geldiğini haber verir, shirak, dulak yanında olduğundan başka bi arkadaşı ile konuşuyormuş gibi dümen çevirir. herşey tıkır tıkır işlerken malum baba istanbul'dan adana'yı arar. telefonu dulak açar. dulak oğlum, naber, nasılsın?/iyiyim yücel amca, siz nasılsınız? muhabbetinden sonra yücel amca

  -benim oğlan orada mı?

  diye sorar. nasıl yanidir ya? dulak hafif bi şaşkınlık geçirdikten sonra,

  -yücel amca, siz adana'yı aradınız, sizin oğlan istanbul'da yaşıyor biliyorsunuz, önce bi orayı arasaydınız?

  falan demeye başlar. shirak arkada saçını başını yolmaktayken, yücel amca, berbat ettiği bi çuval inciri toparlar güya:

  -haa, evi aradım yoktu, size mi geldi acaba diye bi sorayım dedim?????

  yuh!

  dulak telefonu kapatır, ağzını açıp tek bi yorum yapmaz, ama anlar tabii hadiseyi, renk vermez.

  birazdan arkadaş arar, sinirden sesi titreyerek:

  -babam sıçmış???!!!
  -evet. maalesef.
  -e ben geliim bari bu durumda...

  oğlan gelir, sürpriz berbat olmuş bi şekilde gün geçirilir. artık akşamki partiyi saklamak da anlamsızdır. tek sürpriz kamera çekimi olur, oturup hep birlikte izleriz. o olur. yüz çuval incir bok olur.
 • her zaman dürüstlük ve doğruluktan yana oldum. hiçbir zaman kalkışmayacağım bir şeye kalkıştım. bu da bana ders olsun lan. bir daha bana bir çuval altın versinler bildiğimden yaptığımdan şaşmayacam aha da buraya yazdım. andım olsun..
 • bugünün tarihi dursun bi kenarda
 • eski flörtümün son çırpınışlarında söylediği söz.

  halbuki ortalıkta ne çuval vardır ne incir. sadece gideni bir nebze “acaba mı lan” diye düşünmesini sağlamaktır amaç. yersen.

  üstüne alınanları da allah’a havale ediyorum. gün yüzü görmeyin.
 • bakınız 10 nisan 2020 sokağa çıkma yasağı rezaleti

  bir çuval inciri berbat ettiniz!
  derhal fahrettin koca ve ekibinden özür dileyin!

  eğer süleyman soylu istifa etmezse, fahrettin koca'nın istifa etmesini bekliyorum (onu utandırmak için).

hesabın var mı? giriş yap