şükela:  tümü | bugün
  • bir-iki defadan fazla aşık olmayı yadırganlardan değilse eğer, her insanın karşılaştığı ve aşkın bütün hayata yayılmasını, döngüselliğini sağlayan, gıcık mı gıcık, sevimli mi sevimli bir yanılgıdır. acayiptir.
    bir aşk biter. iyi ya da kötü biter. iyiyse zaten gidenden değerlisi yoktur, ondan iyisini bir daha sla bulamayacaksınızdır. kötüyse de giden eşşoğlu eşşek kalbinizi söküp de gitmiştir, insanlığa güvenmeniz artık imkansızdır. bu kadar basit bir çizelgeyken, yine "dünyanın en süper insanı"yla karşılaşıverirsiniz birden, "yok abi bu son" olur. "hem o eskisi gibi hiç değil, bambaşka, harikulade, kusursuz, aşk bile değil, öte bir şey.." ki daha önce ne öteler gelip gitmiştir, daha öteye uzanmaya bünye hiç utanmadan yeltenmiştir...

"bu son"dur. değildir, o da gider, bidaha hayatta aşık olamam ki ben denir, sonra bir dünyanın en süper insanı daha çıkar.

bu "zannetmek" böyle bir şeydir, üst üsteliğinden bunalanlara tavsiyem de "sıradaki"lere isim koyup onları da standart bir şeye çevirmeye çalışmamalarıdır. bir de bu acayip insanların "bir daha başkasına aşık olamam ben" diye özneyi ön plana çıkararak, özne bütün öznelliğini yiyip bitirse de ondan kurtulamayanlar vardır, ki en tehlikelisi de budur işte.

zaten her defasında öyle zannedilmese her aşkı ilk aşkmış gibi yaşayamazdı insan herhalde. ya da kendi adıma, yaşayamazdım...
    demek ki neymiş... her yanılgı zararlı değilmiş...

edit: daha da acayip olanı için bakınız: aşık olduğunu zannetmek
  • hissedildiği anda, zaten birine aşık olan kişiler için güzel bir duygudur. bu defa son hissidir.

bir ilişki bittikten sonra birey bunu hissediyorsa; ya ayrılalı birkaç ay olmuştur, ya da birey zaten hayatında hiç aşık olmamıştır. yanılsamalar yaşamıştır.
  • uzun sureli * bir ili$kiden cıkıldıgında vuku bulan klasik bir sanrıdır..ki$inin kendi etrafına duvar ormesi ile e$degerdir..bir nevi a$ka onyargı koymaktır..
  • bu histen sonra son bir kez aşık olunur.*
  • (bkz: yanılsamak)
  • sadece zannetmekle kalır... bir süre kendinizi kandırmak için söylediğimiz söz öbeği...
  • eğer gerçekten aşıksanız belki de doğru bir sanrıdır..sebepsiz açıklayamadığınız aşkların ardından sevilecek çok şeyi olan birine mantıkla ama gene de çılgınca aşık olduğunuzu hissediyosanız galiba bunu bir daha yaşamayacaksınızdır..tabii her zaman bir mucize olabilir..derler..ben görmedim..
  • etkisi kişiye göre değişiklik gösteriyor olsa da bir ortalama alacak olursak eğer altı ay civarı sürmektedir.. sonrası yine yeniden heyecan kovalamakla geçer..