• en güzel yanıtı şu dayı vermiştir.

dedit: (bkz: minik eymen'e yardım ediyoruz kampanyası)
  • türkiye olmasaydı kısmına takıldığım anket. türkiye var olsa bile ben kanada'da doğmak isterdim.
  • insanlara değer verilen, adaletin herkese aynı işlediği, demokrasinin tam anlamıyla yaşandığı bir ülkede doğmak isterdim. adı, coğrafi konumu, dini falan önemli değil.
  • hangi ülke olursa olsun babadan zengin doğmak isterdim. sonrasında istediğim ülkeye basar giderdim zaten.

şu dünyada cebinde paran olduktan sonra kapak atamayacağın tek bir ülke dahi yok.
  • olm siz yoksunuz diye güzel oralar.
  • (bkz: danimarka)

onun dışında başka bir iskandinav ülkesi de olabilir. şimdi düşününce en az 40 tane cillop gibi ülke var, tam seçemedim.

edit: "türkiye olmasaydı" dememin sebebi, burası "beğenmiyorsan siktir gitçiler" ile dolmasın diye.
  • bayılıyorum buna. izmir soğuğu diye başlık açılıp 700'den fazla entry girilerek ciddi ciddi izmir'in soğuk olduğunun düşünüldüğü sözlükte yine isveç'lerin, norveç'lerin, izlanda'ların, kanada'ların havada uçuştuğu samimiyetsiz başlık. komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş. sıcacık izmir'in bile soğuk olduğunu düşünen insanlar o ülkelerde 3 gün yaşayamaz. sizi tropik ülkelere alalım.
  • sorun türkiye'de doğmak değil bence. sorun bu ülke için hiçbir şey yapmamak, uyuşuk, tembel, sorumsuz, ekmek elden su gölden yaşamak, sadece tüketmek, fakat eleştirmeye gelince ağzı timsah kadar açmak. bu insanlar saydıkları ülkelerde doğsalar orası da türkiye gibi olacaktır. gerçekten vatanını seven, sorunlarını kendine dert edinen, zeki, çalışkan, ahlaklı, atatürk'ün cumhuriyeti emanet ettiği gençlik! hiç kendimize sorduk mu bu ülke daha iyi, daha yaşanacak,daha özgür bir yer olsun diye ne yaptık ?
    cevabım türkiye.
  • ingiltere'de orta üst gelir grubunun ortanca çocuğu olarak doğmak isterdim. bir abla bir erkek kardeş pls.
hesabın var mı? giriş yap