şükela:  tümü | bugün
  • tatsız-tuzsuz yiyecek ve içecekler, fiyatları fahiş, hijyen neredeyse sıfır, hizmet kalitesi diplerde, soğuk çalışanlar, vasat ortam vb. size göre bu mekana girip bir şeyler yiyip içen insanların, tıpkı sizin gibi, o mekana bir daha gitmemesi, mekanın zamanla batıp kapanması gerekirken; mekanın her daim revaçta olması, dolup taşması durumu. sonra kendimden şüphe edip bir daha giriyorum mekana, ama görüşüm değişmiyor. sonra 'tuhaflık bende, bu kadar insan yanılıyor olamaz' diye düşünüyorum.

aslında muhtar bile olamaz denilen insanın ülkeye başkan olması gibi bir durum söz konusu. adam olmaz bu çocuk denilen çocuğun büyük adam olması gibi, evde kalır bu denilen kızın herkesten önce mutlu bir evlilik yapaması gibi, iş bulamaz bu denilen yeteneksizin başınıza müdür olması gibi.

böyle mekanlar kendimi kötü hissetiriyor bana. aptal gibi hissdiyorum, hep yanlış tercih yapmışım gibi, bu mekanlar bu yanlış tercihlerimi yüzüme vuruyor gibi. otobüste ya da metrobüste, herkes oturmuş da ben ayakta kalmışım gibi. batması lazım bu mekanlarım.