• yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan bir farkındalık durumudur.
  • her an asik olabilecegi gercegini degistirmez.
  • "...
    hiç kimselere yaramam artık!" diye şarkı sözü yazdırabilen durumdur.
  • ''aşk bir çingene çocuğu gibidir nereden çıkacağı belli olmaz''.
  • büyük yanılgı.
  • kişinin bir daha hic sasırmayacagıni, korkmayacagıni, uzulmeyecegini vs sanmasi gibi bu da bir yanılgıdır. her an herşey olabilir.
  • "bilirdim belki,
    sadık yârim umudum
    olmasa..."
  • o kişinin hiç bir şey bilmediğinin göstergesidir.

(bkz: the bridges of madison county)
  • duyguları yok gibidir.

bi daha kimse için ağlayacak kadar mutsuz olamamanın ilk başta kulağa ne kadar mükemmel geldiğini biliyorum. canınızın son yandığından daha çok acıyamayacak olması. ama kimsenin kırıkların olduğu yere giremeyecek olmasından o.
    kalbiniz, kullanılmayacağınızdan emin, üstüne mutluluklarını hatırladığınız ama mutlu olmanızı sağlayacak kadar yakın olmayan anıların olduğu hoşlanmaların yamandığı artık grileşmiş bi beyaz örtüyle örtülü. kapılar kilitli. içerisi karanlık. oksijen bitmiş diye genzinizi yakan özlediğinizi hissettiğinizdeki şey gibi yutkunduğunuzda bile geçiremediğiniz bi küf kokusu boğazınıza takılıyor. nefes alamıyorsunuz ama yaşıyorsunuz.
    karanlık ama o bile tam değil. yaşadığınızı hatırlatan ama aynada kendinizi tanıyamayacağınız bi loşluk. bi daha yanakların acıyana dek gülemeyeceğini bilmek. bi adamı göreceğin yere gidene dek midende olan her neyse onu hissetmeyeceğine emin olmak ve sadece sesini duyduğun için ya da sadece seni gülümseyerek izlediğinde üşüyormuşçasına titreyecek kadar güzel olmayacak olması hiç bi şeyin bi daha.

hissedememek.
  • kişinin hala aşık olacak birini aramasından kaynaklanmaktadır. tam pes ettiğinizde o sizi bulacak güvenin bana.
hesabın var mı? giriş yap