şükela:  tümü | bugün
 • bir daha onun gibi sevmeyiz olur biter. bu sefer bambaşka severiz, daha çok severiz. en nihayetinde sevgi dediğimiz şey bizim yüreğimizin eseri değil midir?
 • bir daha diye bir şey yoktur aşkta. herkes farklı sevilir. sevmeler de derecelendirilmez. hepsinin tadı ayrıdır. bu sebeple hiç yaşamadığım histir.
 • aşk bir daha 20li yaşlardaki gibi olmuyor.30 lu yaşlara gelince kendinden emin,basacagi tahtanın yaş olup olmadigina önce bı parmak ucuyla basan, mantığini kalbinden öne koyan biri oluyorsun.

  ve evet onu sevdiğin gibi bir daha kimseyi sevemiyosun
 • insan hep son sevdiğinde takılı kalır ve sonraki kişilerin de ona banzemesini ister. çünkü ancak benzer şeyleri öyle hissedeceğini sanır. fiziksel dünyada yaşayan insan için bu normaldir çünkü görsel niteliklerle duyguları bağdaştırır fakat bir süre geçtikten ve birini sevdikten sonra bunun yanlış olduğunu farkeder. işte motivasyonunuz bu fark ettiğiniz anı hatırlamak olmalıdır. seveceğiniz kişi o kişiye benzemek zorunda değildir veya yeni birini sevebilirsiniz. peki nasıl sevebilirsiniz?

  şöyle de diyebilirim. beyin kayıt sistemi gibi çalışır. siz bu hatıraların üstüne yeni birşey yaratamazsanız, devamlı olarak zihninizde aynı noktaya gider durursunuz çünkü anı hala size yakındır. yapmanız gereken kayıt üstüne yeni kayıtlar yaratmak olmalıdır. bir süre sonra geçmişin oldukça önemsiz olduğunu göreceksiniz.

  gözlemim bunu kadınların unutarak yaptığı yönünde. yani kadınlar çözmek yerine yok sayıyıor ve hemen birini bulmaya çalışıyor. erkekse öyle bir yaşıyor ki bu acıyı hep canlı tutuyor. ruh eşi saplantısına gidiyor. her 2 tarafta mutlu olamıyor. en azından uzun süre farklı şekillerde takılı kalıyor. bence 2 türde birbirinden birşey öğrenmeli. örneğin kadın acısıyla yüzleşmeli, erkek de kadın gibi duygularını geri plana atmayı ve hayatına devam etmeyi öğrenebilmeli.

  bunu başarırsanız beyin yeniden yapılanır, yeni nöron ağları kurar ve karşı taraf belki hala sizin canınızı yakmaya, intikam almaya çalışıyorsaken sizin için önemsiz olur. hatta yakın arkadaşınıza durumu anlatıp gülüp eğlenirsiniz.

  demek ki yeni birini sevebilmek için yaşamayı tekrardan öğrenmek gerekiyor.
 • (bkz: yanılsama)
 • kendini, kendine veya bir başkasına değersiz göstermeye, hissettirmeye ve hata yapmaya müsait bir ruh haline sokabilen geçici his, yanılgı. bu hissi aynı değeri göremediğin birine hissettirince, o kişinin karakterine göre onun elinde oyuncak olma ihtimalin yükselir. kimse verilen değerden daha değerli veya hissedilenden, hissettirilenden daha özel değil. başkasını onun gibi seversin veya sevemezsin bunu da bilemezsin ve sevgi seviyesi kıyaslaması yapıyorsan pek de sağlıklı sevememiş olman yüksek ihtimal çünkü sevgi kıyaslanmaz.
 • galiba doğru. artık zaten ben o eski ben değilim. dünyada giderek daha kötü bir hal alırken doğru kişiye denk gelmem sevmem ihtimali giderek yok oluyor. bırakın delice sevmeyi onu sevdiğim gibi, sevmem bile imkansız artık.
 • o'nun yakasına "bunu bana nasıl yaptın?" diye yapışıp hesap sorma isteği uyandıran his.

  ertesi sabah gidecekti; ben işe gideceğim için ondan daha önce çıkacaktım evden. kağıtların ve kalemlerin yerini sordu bana, tahmin ettim bir not bırakacağını; gülümsemiştim sıcacık.
  "sevgilim seni çok seviyorum. bu satırları okuduğunda daha çok seviyor olacağım. öpüyorum bebeğim her yerinden." yazmış, hayatımda gördüğüm en karakteristik el yazısıyla.

  kağıdın fotoğrafını çektim, o kağıda her baktığımda içli içli ağlayacağımı bildiğimden kağıt yıpranmasın diye fotoğrafını çektim.
  kendimi tanıyorum; fotoğrafa her baktığımda cayır cayır ağlıyorum, bir daha onu sevdiğim gibi kimseyi sevemeyeceğimi de adım gibi biliyorum.

  dünyanın en yorgunu ve en mutsuzuyum, kendimle kavgam hiç bitmeyecek. her bir anı aklıma geldiğinde boğuluyorum, mahvoluyorum. mutsuzluğuma, acıma, yalnızlığıma, gözyaşlarıma yeni şarkılar ekliyorum.

  https://open.spotify.com/…si=u_oesoavr5ialxwhkcpb3q

  edit: bu durumun sadece erkeklerde olduğu düşünülüyormuş, şu üzgün halimle bir de buna üzüldüm.
  böyle düşünen herkesin; sevginin gerçekten ne olduğunu bilen ve sevgisine sahip çıkabilen kadınlarla karşılaşmalarını tüm kalbimle diliyorum.
 • bir daha asla bu kadar aptal olmayacağının göstergesidir.
 • zamanla bir daha kimsenin, seni onun gibi sevemeyeceği hissine dönüşür.

hesabın var mı? giriş yap