şükela:  tümü | bugün
 • ayrılıkda ilk refleks.
  "ama ben onu cok farklı sevmistim. kalbim bambaska seyler hissetmisti." sendromu.
  sonra yeniden sevince geciyor.
 • yok öyle bir korku yalan, her seferinde bir daha sevmeyeceğim tarzı söylemlerde herkes bulunur ama insanız doğamız da var sevmekte, kazık yemekte hatta atmakta. hiç kimse vazgeçilmez değil, yalnız geldik yalnız gideceğiz bu da aşikar.
 • hiç sevememekten korkmaktan daha kötü değildir. teoman'ın da dediği gibi, aşkı tatmadan ölmek istemez kimse. hiç sevmeden de gitmek istemez. insanın hiç yaşamadan gitmek istemeyeceği anlar vardır. bir daha sevememek neyse de hiç sevememek en kötüsü. bir daha sevememekten neden korkardım peki? sevmek her zaman güzeldi, hep de güzel olacak. insanoğlu o yüzden hep sevmek isteyecek. sevmek en güzeli, en kolayı da sanırım. bu yüzden hep sevmeli. ikinci kere olmadı üçüncü kere. herkes bir kere daha sevmeyi hakeder. herkesin ikinci bir şansı vardır derler ya onun gibi. herkesin ikinci kez sevmeye hakkı vardır. o zaman sevelim sevilelim.bir daha sevememekten korkmak, aynı zamanda yürümekten ve nefes almaktan korkmak gibidir. insan bir kere korkmalı sevmeye, hani ilkler hep zordur diye o da. yoksa insan sevmeden yapamaz. insan sevmekle, sevgiye yaşar. sevgili değil sadece, insan ailesini de çok sever,arkadaşlarını da. severek yaşıyoruz, oksijenden sudan çok o yaşatıyor bizi. tabi şöyle bir durum da var, her sevmek aynı değildir. o yüzden "bir daha böyle güzel sevememekten korkmak" olabilir bir korkunun adı. bazen aynı eskisi gibi "güzel" sevemeyiz. her sevme güzel de olmayabilir. varsın yorsun bizi, biz sevelim yeter. sevginin her türlüsü güzel. sevmek konusunda herkesin bir fikri olamıyor tabi, bu konuda şanssızlardanım. fikrim de zikrim de bu kadar.
 • ayrılık reflexi falan değildir. hayat boyu adam akıllı sevebildiği insan sayısı 3 olan, aklı selim olduktan sonra sadece bir kez sevebilmiş bir abiniz olarak söylüyorum.

  benim gibi stabil, götü başı oynak olmayan bir tipseniz.
  korkmayın sevememekten, korku hissini silin.
  büyük konuşmak falan değil bu, baya kendini bilen insan lafıdır. üzgünüm ama kimseyi bir daha sevemeyeceksiniz.

  sevememeyi bırak, tanımak istemeyeceksiniz. isterse sevgili yapsın, isterse evlensin, isterse çocuk yapsın başka birisiyle irtibata geçmeyi, dokunmayı aldatıyormuş gibi hissedeceksiniz, mideniz almayacak hiçbirşeyi.

  “nasıl bu kadar sevilir amk saçmalama” ayaklarını geçin, hayatta zaten adam gibi içinizin alacağı, harbiden seveceğiniz insan sayısı karakterinize, yaşınıza göre değişir. ben kotayı doldurdum. size bol şans.