şükela:  tümü | bugün
  • sertab'ın yorumuna bayıldığım, sözlerini sinan kaynakçı'nın yazdığı bir parça. sertab'ın yeni albümü rengarenk'ten. sertab sesinin aralığını artık saklamıyor en azından aşk ölmez'in aksine.
  • an itibarıyla albüm favorim, sertab döktürmüş, dolu bir şarkı olmuş, çok başarılı bence. sertab'ın gezmesi gereken eşiklerde kesinlikle, neydi o öyle aşk ölmez, buda, bik bik filan. hep susayım diyorum konu sertab olunca susamıyorum, doğrusunu alkışlarken de yanlışına kızarken de çizgimden çıkıyorum aaa:)

edit: müziği maurici calogero joseph'e aitmiş. tahmin etmeliydim cover olduğunu ahh ahh!
  • orijinal ismini bulamadığım şarkı. çıldırıciim.

ekleme: allah'ım, sonunda!
    (bkz: si seulement je pouvais lui manquer)
  • insanın unuttuğunu sandığı şeyleri hatırlatan sertap erener'in son albümünün en can yakan şarkısıdır...
    bir diğeri için (bkz: ayrılık ve biz)
  • kalbin köşesinde bir yerde kendine kallavisinden bir yer edinmiş hastalıklı bir aşkın dile getirilmiş hali sanki sözleri. aşk ve iradenin çakışması, imkansız aşkın galibiyeti ve gözde hiç akamayıp öylece duran bir damla yaşın düşüvermesi. ta ki yeniden birikine dek orada, öylece.. böyle bişiy işte bu şarkı. fazla dokunaklı, fazla acı ve fazla güzel...
  • evet yazmaktan başka konuşmadım,fırsat olmadı gittik ikimizde bir köşeye,konuşamadık uzun uzun anlatamadık birbirimize tüm hissettiklerimizi tüm sevgimizi işte tam bu noktada bu şarkı geldi senden neden neden neden bilemiyorum anlayamıyorum neden,inanmak istiyorum ama inanamıyorum o yüzden hep böyle susacağız biliyorum hep böyle konuşamadıklarımız yüzünden sessiz sessiz içten göz yaşı dökeceğiz..

öyle çok şey varki içimde
    hep sustuk konuşmak yerine
    konuşmadığımız her ne varsa
    seninle sakladım gözlerimde
  • sinan kaynakci insan degil, o yuzden bu sarki da sarki degil.
  • parçanın fransızca orjinali için tıklayınız:

http://www.youtube.com/…=tk6em6av5xc&feature=search
  • sertap erenerin dönüşünün muhteşem olduğunu kanıtlayan şarkılardan biri olmuş. söz ve müziğin yanına öyle içten bir yorum gelince tadından yenmeyecek bir parça çıkmış ortaya.. özellikle öyle çok şey var ki içimde dediği kısımda içini yarıp içindekilere bakası geliyor insanın ne yalan söyleyeyim..
  • insana yanlızlığını hatırlatan şarkı. hele ki o insanın eski sevgilisi uzun bir aradan sonra tekrar görüşmenizden sonra facebook duvarına yapıştırırsa bu şarkıyı. yapmasınlar öyle şeyler. bıraksınlar bizi.